У Хмельницькому «круглий стіл» присвятили темі запобігання жорстокому поводженню та протидії насиллю

28 березня у Хмельницькій обласній державній адміністрації провели «круглий стіл», присвячений запобіганню жорстокому поводженню та протидії насиллю. Захід організований за ініціативи депутатів Хмельницької обласної ради, зокрема головного лікаря Хмельницького обласного психоневрологічного диспансеру Лілії Брухнової та професора Хмельницької гуманітарно-педагогічної академії Інни Ящук. На меті мали сформувати та впровадити стратегію протидії насиллю та жорстокості на Хмельниччині. До участі у «круглому столі» запросили представників органів влади, освітян, соціальних служб для сім`ї, дітей та молоді, громадських організацій, превентивних служб, найбільших вищих навчальних закладів обласного центру. Захід відкрив голова Хмельницької ОДА Олександр Корнійчук. Посадовець підкреслив, що погано коли від насилля страждають дорослі, але ще гірше, коли страждають діти. В Україні таку ситуацію загострює війна на сході, нестабільність економічного розвитку та загальна суспільна напруга. І боротьба з жорстокістю та насиллям в суспільстві буде ефективною, якщо спільно працюватимуть влада, відповідні служби та буде підтримка громадськості.

«Круглий стіл» покликаний привернути увагу до того, що ця проблема дуже актуальна для нашого суспільства. Зокрема, Україна долучилася як до підписання та затвердження низки міжнародних угод, так і створила власні нормативно-правові документи. Головний лікар Хмельницького обласного психоневрологічного диспансеру Лілія Брухнова підкреслює, що в нашій державі лише стартує масштабна робота з викорінення такого ганебного явища як насилля в сім`ї, буллінг та жорстоке ставлення у навчальних закладах. Тому необхідно привертати увагу до цієї проблеми.

За результатами «круглого столу» його учасники ухвалили спільний план подальших дій. Вирішили, зокрема, організувати тренінги для фахівців, шкільних психологів, вчителів, які в подальшому будуть проводити виховну та превентивну роботу серед школярів та їх батьків. Залучати планують і правоохоронців. Також мають намір запустити широку пропагандистську кампанію, розмістити соціальні ролики з висвітлення цієї проблеми на телебаченні, радіо та у пресі.

Не виключено, що згадані напрацювання з доповненнями учасників «круглого столу» в майбутньому будуть винесені в сесійну залу.


Інна Левінська,
Хмельницький обласний Центр здоров’я.

1 1