У ДОЗ проаналізували стан надання гастроентерологічної допомоги населенню області

У конференц-залі Департаменту охорони здоров’я провели оперативну нараду, на якій обговорили стан надання гастроентерологічної допомоги населенню Хмельницької області.

За даними фахівців, хвороби органів шлунково-кишкового тракту залишаються одними з найважливіших, оскільки поєднують такі соціально-значущі захворювання, як цироз печінки (посідає одне з чільних місць у структурі смертності), виразкову хворобу шлунку та дванадцятипалої кишки, запальні захворювання кишківника, хронічні панкреатити. Згадані недуги суттєво впливають на працездатність та якість життя. Зокрема, у 2017 році зареєстровано 214 106 осіб із захворюваннями ШКТ, у т.ч. вперше зареєстровано 25 420 хворих. На кінець року під диспансерним наглядом перебували 157 465 хворих.

Крім того, станом на 01.01.2018 року в області зареєстровано 26861 випадок захворювань органів травлення у дітей, але це майже на 2 тис. випадків менше, ніж у 2016 році. У минулому році дитячих гастроентерологів поліклінік з профілактичною метою відвідали 8129 дітей (в т. ч. сільських жителів), через захворювання – 7679 пацієнтів. Водночас, лікарі констатують зменшення кількості відвідувань дитячих профільних фахівців поліклінік як з профілактичною метою, так і через захворювання. У 2017 році профоглядами охопили 99,8% дітей області.

За результатами проведення оперативної наради було ухвалене відповідне рішення.


Інна Левінська,
Хмельницький обласний Центр здоров’я.

1