Нарада з представниками АТ «Мотор-січ»

8 липня у конференц-залі Департаменту охорони здоров’я Хмельницької ОДА відбулася нарада директора Департаменту Якова Цуглевича з представниками Волочиського машинобудівного заводу АТ «Мотор-січ». За словами директора ВМЗ АТ «Мотор-січ» Олександра Стаднічука, підприємство виготовляє вітчизняні кульшові суглоби. Шляхом співпраці із ним Департамент охорони здоров’я прагне впровадити новітні технології в центральних районних лікарнях області.

За словами Якова Миколайовича, нині на черзі на Хмельниччині перебувають 600 хворих краян, які потребують оперативного втручання на кульшовому суглобі. Наразі Хмельницька обласна лікарня самотужки не може впоратися із великою кількістю бажаючих. Тому, директор Департаменту охорони здоров’я впевнений, що такі операції необхідно проводити і на рівні травматологічних відділень центральних районних лікарень. Щоб зменшити чергу, згадані оперативні втручання уже виконують у 3 районах, ще у 5-6 ЦРЛ треба налагодити цей процес. Яків Цуглевич наголосив, що коштують українські штучні суглоби втричі менше, ніж імпортні. Тому необхідно розглядати можливість їх закупівлі за кошти районних, обласного бюджету та самих хворих.

У Департаменті охорони здоров’я сподіваються, що таким чином за рік вдасться хоча б наполовину зменшити чергу пацієнтів, які потребують заміни кульшового суглобу.

Інна Левінська,
Хмельницький обласний Центр здоров’я.

 

1 1