У Хмельницькому відбулося
чергове засідання наукового товариства хірургів краю

15 липня в актовій залі Державного патологоанатомічного центру відбулося чергове засідання наукового товариства хірургів Хмельницької області. Участь у ньому взяли завідуючі хірургічними відділеннями, хірурги центральних районних лікарень і міських лікувально-профілактичних закладів краю.

На початку засідання головний хірург Департаменту охорони здоров’я Хмельницької ОДА Анатолій Суходоля охарактеризував показники діяльності хірургічної служби області за 6 місяців, коротко зупинився на використанні ліжкомісць у ЛПЗ краю. Крім того, він поінформував про роботу хірургічних відділень – кількість операцій, об’єми оперативних втручань та їх результати, розповів про профілактику ускладнень та летальності.

Головний позаштатний онколог Департаменту охорони здоров’я Хмельниччини, кандидат медичних наук В’ячеслав Мороз повідомив про результати участі у нещодавньому з’їзді онкологів України, що відбувся у Києві. У співдоповіді з хірургом Хмельницького обласного онкологічного диспансеру Ігором Юдіним, В’ячеслав Мороз розповів про онкологічну захворюваність загалом, нові методи лікування онкологічних пацієнтів, їх реабілітацію, хіміотерапію, а також специфіку лікування онкологічних пацієнтів за протоколом.

Лікар-анестезіолог-реаніматолог Хмельницької обласної лікарні Костянтин Креньов поінформував колег про результати конференції в Києві, присвяченої сепсису – статистику, діагностику та особливості терапії.

Головний позаштатний судинний хірург ДОЗ Євген Міщенко свою доповідь присвятив конференції в Яремче, учасником якої він був. На ній розглядали захворювання вен, нові малоінвазивні методи діагностики та лікування.

У ході зібрання присутні також обговорили 3 хірургічні випадки з ускладненнями, що мали місце у практиці головного дитячого хірурга області Олександра Лисюка, кандидатів медичних наук Сергія Суходолі та Івана Чубара.

Інна Левінська,
Хмельницький обласний Центр здоров’я

 

1 1