У Старокостянтинові відкрито
нову амбулаторію загальної практики-сімейної медицини

22 липня у Старокостянтинові Хмельницької області у мікрорайоні «Цукровий завод» відкрито нову амбулаторію загальної практики-сімейної медицини № 4 комунального закладу Старокостянтинівського Центру ПМСД.

Участь в урочистостях з цієї нагоди взяли директор Департаменту охорони здоров’я Хмельницької ОДА Яків Цуглевич, помічник голови Хмельницької ОДА Юрій Бирка, міський голова Старокостянтинова Микола Мельничук, голова Старокостянтинівської райдержадміністрації Сергій Фесун, голова Старокостянтинівської районної ради Михайло Яснюк, депутат Хмельницької обласної ради Вадим Лозовий, головний лікар Старокостянтинівського Центру ПМСД Анатолій Швець, директор ТОВ «Старокостянтинівцукор» Олександр Співак, директор ТОВ «Альфа-газ» Віталій Скоп.

Відкриваючи зібрання, міський голова Старокостянтинова Микола Мельничук подякував усім, хто приєднався до такої важливої справи. Перш за все, керівникам ТОВ «Старокостянтинівцукор» - Михайлові та Олександру Співакам, які надали приміщення у мікрорайоні цукрового заводу для нової амбулаторії. Далі до справи взялися районна та міська влада – виготовили проектно-кошторисну документацію, передбачили чималі кошти у бюджеті, долучили спонсорів і підрядників. Одним словом, зробили все, щоб здійснити цей проект. За твердженням Миколи Мельничука, відкрити медичний заклад вирішили лише тоді, коли все буде готово, аби амбулаторія могла негайно прийняти перших відвідувачів.

Помічник голови Хмельницької ОДА Юрій Бирка привітав старокостянтинівців із такою знаменною подією, а меценатам та спонсорам подякував за допомогу. Відповідно до розпорядження голови Олександра Корнійчука, почесних грамот ОДА були удостоєні директор ТОВ «Старокостянтинівцукор» Олександр Співак та директор ТОВ «Альфа-газ» Віталій Скоп.

Директор Департаменту охорони здоров’я Хмельницької ОДА Яків Цуглевич наголосив, що треба віддати належне людям, які в короткі строки зробили гарний ремонт, створили необхідну матеріально-технічну базу. Яків Миколайович додав: Президент України поставив чіткі завдання якнайшвидше зробити усе належне задля поліпшення якості надання допомоги в галузі охорони здоров’я у нашій державі.

За словами Якова Цуглевича, Центр первинної медико-санітарної допомоги міста Старокостянтинова відзначено на колегії МОЗ України як один з кращих в державі і висловив сподівання, що на такі заклади будуть рівнятися всі медичні установи. Галузь охорони здоров’я району завжди посідала чільні місця у краї, має хорошу матеріально-технічну базу, досвідчені кадри, котрі вміють працювати на сучасному обладнанні і надавати вчасну, а головне, якісну допомогу.

Пріоритетом діяльності Департаменту охорони здоров’я краю його директор Яків Цуглевич назвав створення амбулаторій загальної практики-сімейної медицини у сільській місцевості, де є 1000 жителів і більше, а також у містах – в межах пішохідної доступності. Нині на Хмельниччині діють 20 Центрів ПМСД. Крім того, у цьому році заплановано відкрити 24 АЗПСМ, 11 із яких – у сільській місцевості. Для покращення матеріально-технічного стану в амбулаторіях Хмельницька обласна рада виділила майже 820 тисяч гривень. Не забувають і про заохочення медичного персоналу. Так, у 1 півріччі цього року додатково виділено майже 520 тисяч до зарплати медсестрам та лікарям загальної практики-сімейної медицини, щоб стимулювати їх залишатися і працювати у сільській місцевості.

Яків Миколайович визнав, що наразі потрібно вирішувати питання покращення матеріально-технічної бази амбулаторій, адже далеко не скрізь табель оснащення відповідає вимогам сьогодення. Тому із цим проханням має намір звертатися до Хмельницької ОДА, обласної ради і депутатів.

Наступним стратегічним напрямком медицини краю на думку Якова Цуглевича має стати розвиток екстреної медичної допомоги. На жаль, для виконання нормативів відповідного закону (доїзд «швидкої» у сільській місцевості повинен бути 20 хвилин, а в містах – 10 хвилин) в області не вистачає 36 пунктів ЕМД. Крім того, суттєвого оновлення потребує автомобільний парк «швидкої», а на це теж необхідні кошти.

На завершення Яків Цуглевич побажав колективу нової амбулаторії плідної роботи і подавати приклад усій первинній ланці. Від імені голови ОДА Олександра Корнійчука Яків Миколайович вручив завідуючій Старокостянтинівської АЗПСМ № 4 Христині Онофрійчук електрокардіограф, а від Департаменту охорони здоров’я краю – апарат для вимірювання рівня гемоглобіну у крові.

Гості свята та меценати дарували новій амбулаторії медичне обладнання, побутову техніку та святі ікони. Зокрема, голова Старокостянтинівської районної ради Михайло Яснюк, наголосив, що протягом календарного року у медичних закладах району проведено багато ремонтів, на базі Старокостянтинівської ЦРЛ відкрито філію Центру детоксикації обласної лікарні на 4 апарата штучної нирки. Крім того, близько 4 млн. грн., виділених Хмельницькою обласною радою спільно з Департаментом охорони здоров’я, витрачено на закупівлю рентгенологічного апарату.

Як і годиться, відбулася церемонія урочистого перерізання стрічки, панотці освятили приміщення. Далі усі бажаючі отримали нагоду оглянути новий медичний заклад, а дехто – побувати на першому прийомі.

За словами головного лікаря Старокостянтинівського Центру ПМСД Анатолія Швеця, відкриття нової амбулаторії дозволить мешканцям мікрорайону «Цукровий завод» отримати більш якісну первинну медичну допомогу недалеко від домівки. У цьому закладі працює реєстратура, 2 кабінети прийому сімейного лікаря, кабінет БЦЖ, денний стаціонар, маніпуляційна, оглядовий та фізкабінет, лабораторія, аптека, санвузол. Також тут діє «Кабінет здорової дитини» з окремим входом – спеціально для маленьких пацієнтів, які завітають на щеплення. У новій амбулаторії подбали і про енергозбереження – повністю утеплили фасад, дах, встановили металопластикові вікна, зробили євроремонт. Є тут і своя котельня на твердому паливі. А завдяки ще й централізованому водопостачанню, холодна та гаряча вода у закладі буде постійно. Крім того, амбулаторія оснащена відповідно до табеля. Кваліфіковану первинну медичну допомогу у закладі надаватимуть 2 лікарі ЗПСМ, 1 педіатр та 6 медичних сестер.

Анатолій Швець розповів, що з міського бюджету на проектно-кошторисну документацію та ремонтні роботи залучено близько 1,7 млн. грн. Ще 335 тисяч витратили на медичне обладнання. Спонсори та меценати додали на облаштування амбулаторії ще близько 1 мільйону гривень. До слова, всього у мікрорайоні «Цукровий завод» проживає 3331 людина, з них – 646 дітей.

Паралельно, в районі вокзалу № 2 Старокостянтинова урочисто відкрили кабінет фіксованого прийому сімейного лікаря. У цьому мікрорайоні проживає 1071 людина, в тому числі 186 дітей. Двічі на тиждень, за домовленістю із місцевими жителями, тут прийматиме сімейний лікар. За задумом головного лікаря Центру ПМСД Анатолія Швеця, тут мають намір раз на тиждень здійснювати прийом аналізів. А ще прозвучала пропозиція, за погодженням із депутатським корпусом Старокостянтинівської міської ради, запустити автобусний маршрут, який сполучатиме цей мікрорайон із «Цукровим заводом».

Самі ж лікарі впевнені, що завдяки відкриттю нової амбулаторії та кабінету фіксованого прийому, вони зможуть надавати більш кваліфіковану медичну допомогу жителям віддалених мікрорайонів Старокостянтинова.

Інна Левінська,
Хмельницький обласний Центр здоров’я

 

1 1
1 1
1 1
1 1
1 1