Візит директора ДОЗ Якова Цуглевича до оновленого ФАПу
у с. Сахнівці Старокостянтинівського району

На початку липня цього року у с. Сахнівці Старокостянтинівського району свої двері відчинив оновлений фельдшерсько-акушерський пункт. Днями заклад, у рамках робочого візиту, відвідав директор Департаменту охорони здоров’я Хмельницької ОДА Яків Цуглевич. У супроводі головного лікаря Старокостянтинівського Центру ПМСД Анатолія Швеця та голови сільської ради Алли Яснюк, Яків Миколайович оглянув приміщення ФАПу і залишився задоволений побаченим.

Відповідно до Державної стратегії, 80 % медичних послуг населення має отримувати на рівні первинної допомоги – фельдшерсько-акушерського пункту чи амбулаторії. Щоб максимально наблизити надання лікарської допомоги до місцевих жителів, у Сахнівцях капітально реконструювали частину приміщення сільської ради. До слова, у цьому селі проживає близько 800 чоловік і воно – одне з найбільших у районі.

Ідею очільника сільської громади Алли Яснюк щодо оновлення ФАПу підтримали керівники Старокостянтинівської районної влади та компанії, яка орендує поля у селян. Шляхом співфінансування, вдалося реалізувати цей важливий проект. Загальна кошторисна вартість об’єкту сільської медицини склала понад 270 тис. гривень.

Після капітального ремонту у новому ФАПі з’явилися фізіотерапевтичний, маніпуляційний та оглядовий кабінети, кімнати для прийому хворих та проведення щеплень. Близько 30 тисяч гривень на придбання нового обладнання та меблів виділила Старокостянтинівська районна рада.

Директор Департаменту охорони здоров’я Хмельницької ОДА Яків Цуглевич впевнений, що, враховуючи нове, сучасне приміщення та обладнання, звертатись за консультацією чи допомогою до лікаря значно приємніше. А головний лікар Старокостянтинівського Центру ПМСД Анатолій Швець додав, що найближчим часом планують відкриття нових медичних закладів у селах району.

Інна Левінська,
Хмельницький обласний Центр здоров’я

 

1 1