У Департаменті охорони здоров’я відбулося засідання комісії з
підтвердження факту народження дитини
поза закладом охорони здоров’я

При Департаменті охорони здоров’я з 2013 року, відповідно до «Порядку підтвердження факту народження дитини поза закладом охорони здоров’я», затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 09.01.2013 № 9 та наказу МОЗ України від 01.08.2013 № 679 «Про затвердження Порядку утворення медичної консультаційної комісії з підтвердження факту народження дитини поза закладом охорони здоров’я та положення про неї» діє зазначена медична консультативна комісія.

До складу медичної консультативної комісії при ДОЗ ОДА з підтвердження факту народження дитини поза закладом охорони здоров’я під головуванням заступника директора Департаменту Тетяни Косовської входять провідні спеціалісти області в галузі педіатрії, акушерства та гінекології, неонатології, медичної генетики і терапії.

Впродовж 2014 – 2015 років медична консультативна комісія розглянула 16 таких випадків. На черговому засіданні комісії встановлено шостий за цей рік факт народження дитини поза закладом охорони здоров’я.

Така ситуація тривожить членів медичної комісії, оскільки народження дитини поза лікарняним закладом є значною загрозою для життя роділлі, породіллі та її новонародженої дитини. Саме у такий спосіб держава намагається протидіяти злочинам, які пов’язані із продажем малюків та шахрайством (реєстрацією немовлят у декількох місцях для отримання «дитячої» допомоги), порушенням «Конвенції ООН про права дитини» щодо права на охорону здоров’я ненародженої дитини та можливого здійснення нелегальної медичної практики.

Інна Левінська,
Хмельницький обласний Центр здоров’я

 

1