Народний депутат України Олег Мусій відвідав обласну дитячу лікарню

11 жовтня у Хмельницькому, в рамках робочого візиту, перебував народний депутат України, екс-міністр охорони здоров’я, а нині – заступник голови комітету Верховної Ради з питань охорони здоров’я Олег Мусій.

Після відвідання Хмельницького обласного госпіталю інвалідів війни Олег Степанович завітав до Хмельницької обласної дитячої лікарні. Разом із директором Департаменту охорони здоров’я Хмельницької ОДА Яковом Цуглевичем та головним лікарем обласної дитячої лікарні Вірою Рудою народний депутат оглянув корпуси медзакладу і прилеглу територію.

Високоповажний гість побував у відділенні анестезіології та інтенсивної терапії, нефрологічному та ендокринологічному відділеннях, а також поліклініці обласної дитячої лікарні. Олег Степанович поспілкувався із персоналом обласної дитячої лікарні, обговорив наболілі питання. Одним із них, за словами директора Департаменту охорони здоров’я Хмельницької ОДА Якова Цуглевича, є спорудження нового лікувально-профілактичного корпусу, який би обслуговував маленьких пацієнтів краю. Яків Миколайович наголосив, що на ці потреби просили підтримки Фонду регіонального розвитку та будівництва, а також обласного бюджету. Зведення корпусу планують розпочати у 2017 році. Розроблена проектно-кошторисна документація з висновками та експертизою, частково підготовлений майданчик, на якому буде споруджено майбутній корпус.

Директор ДОЗ додав, що ще у 2011 році обласна влада ухвалила Концепцію щодо створення повнопрофільної Хмельницької обласної дитячої лікарні у три етапи. Вони включають будівництво нового лікувально-діагностичного корпусу на 110 ліжок на прибудинковій ділянці лікарні (перша черга будівництва); будівництво неонатального корпусу на 75 ліжок на території Хмельницької міської дитячої лікарні, а також реконструкцію існуючого стаціонарного корпусу під обласну дитячу консультативну поліклініку, стаціонарні відділення, харчоблок та овочесховище (друга черга будівництва).

Лише у такий спосіб діти зможуть повноцінно отримувати доступну високоспеціалізовану медичну допомогу відповідно до сучасних стандартів. А заклад зможе сконцентровувати кадрові та матеріальні ресурси і впроваджувати прогресивні медичні технології.

У рамках впровадження 1 етапу виготовлена проектно-кошторисна документація на новий лікувально-діагностичний корпус лікарні на 110 ліжок і отримано експертний висновок. У жовтні 2013 року проведено часткове вивільнення будівельного майданчика.

Відповідно до завдань 2 етапу, розроблено проектно-кошторисну документацію на будівництво неонатального корпусу міської дитячої лікарні, також є позитивний експертний висновок.

Яків Цуглевич висловив надію, що перший етап будівництва вдасться розпочати у 2017-му і завершити у 2019 році.

Олег Мусій визнав, що умови праці медиків та перебування пацієнтів у Хмельницькій обласній дитячій лікарні бажають бути кращими. До слова, Хмельницька обласна дитяча лікарня – це єдиний в краї обласний спеціалізований дитячий заклад третинного рівня надання медичної допомоги.

Лікарня надає висококваліфіковану спеціалізовану стаціонарну та амбулаторно-поліклінічну медичну допомогу дитячому населенню області. Щороку лікарі закладу амбулаторно допомагають понад 38 тисячам дітей, забезпечують цілодобове надання консультативної, анестезіологічної та інтенсивної допомоги дітям області.

Лікарня також є базою для до- та післядипломної підготовки лікарів і молодших медичних спеціалістів лікувально-профілактичних закладів області, основною клінічною базою кафедри педіатрії факультету післядипломної освіти Вінницького національного медичного університету ім. М. І. Пирогова та Хмельницького базового медичного коледжу.

За словами головного лікаря Віри Рудої, заклад був створений у 1958 році і налічував 75 ліжок. На сьогодні в лікарні розгорнуто 250 ліжок за 11 профілями у 7 відділеннях. Однак, всупереч вимогам, у структурі обласної дитячої лікарні відсутній повний спектр медичних служб для надання допомоги дітям краю. Так, обласні структурні підрозділи розпорошені між 6-ти спеціалізованими медичними закладами як міського, так і обласного рівня. А це не сприяє раціональному використанню медичного потенціалу в інтересах здоров’я дітей області.

Матеріальна база обласної дитячої лікарні застаріла, не відповідає санітарно-гігієнічним та будівельним нормам та правилам. Функціонує 2 корпуси – старий поліклінічний 1-поверховий (загальна площа 240 м2) та стаціонарний 3-поверховий корпус (на 1 дитину припадає 3,0 м2 при нормативі 6,5 м2).

Обласна дитяча консультативна поліклініка розрахована на 110 відвідувань за зміну. Консультативний прийом надають головні дитячі спеціалісти Департаменту охорони здоров’я, фахівці лікарні та співробітниками кафедри педіатрії ФПО ВНМУ ім. М.І.Пирогова за 17 спеціальностями. Нині поліклініка розміщена в пристосованому приміщенні (в минулому – пральня): в кожному кабінеті одночасно ведуть прийом хворих дітей 3-4 спеціалісти, батьки із хворими дітьми змушені очікувати у черзі до лікарів в тісному коридорі.

Народний депутат України обговорив дані питання з головою Хмельницької ОДА Олександром Корнійчуком і наголосив на важливості будівництва нового корпусу згаданого мед закладу. Також екс-міністр Олег Мусій планує винести це питання на рівень Верховної Ради, Кабміну, Міністерства регіонального розвитку, Мінекономіки і комітету Верховної Ради з питань охорони здоров’я, адже функціонування такого закладу охорони здоров’я є стратегічним на теренах Хмельницької області.

Інна Левінська,
Хмельницький обласний Центр здоров’я.

 

1 1
1 1