Відбувся круглий стіл щодо профілактики раку молочної залози

11 жовтня у Хмельницькому провели круглий стіл з питань профілактики раку молочної залози. Під час заходу представники Департаменту охорони здоров’я, Хмельницького обласного онкологічного диспансеру, громадських організацій обговорили зі ЗМІ шляхи залучення подолян до профілактики онкохвороб. Адже лікарі і ті, кому вдалося перемогти цю небезпечну недугу, вкотре наголошують: «Рак – не вирок». Багато людей навчилися жити з таким діагнозом і допомагають іншим у боротьбі з хворобою. Однак, на думку медиків, профілактика раку часто є єдиним дієвим методом боротьби з ним. У Хмельницькому обласному онкологічному диспансері стверджують, що саме профілактикою подоляни переймаються рідко.

Директор Департаменту охорони здоров’я Хмельницької ОДА Яків Цуглевич розповів, що цифровий маммограф, встановлений в обласному онкодиспансері, уже відпрацював свій ресурс. Тому, цього року з обласного бюджету виділено 4,5 млн. грн. для закупівлі сучасного цифрового маммографа. Крім того, додатково у І-му півріччі виділено 3 млн. грн. на придбання хіміопрепаратів. 5,5 млн. грн. передбачено на перезарядку рентгенологічного обладнання, а також близько 2 млн. – на капітальний ремонт хіміотерапевтичного відділення.

Яків Миколайович наголосив, що про здоров’я людини повинна дбати не лише вона сама, але й її роботодавець. Щорічні профілактичні огляди повинні проводитись постійно. Так прийнято за кордоном, таку практику треба ввести і в Україні.

За твердженням головного лікаря Хмельницького обласного онкологічного диспансеру Леоніда Бриндікова, сучасні дослідження доводять, що боротьбу з раком треба починати з генетичного рівня – шукати перші сигнали на рівні генетики. Хоча рак молочної залози – це проблема не лише України, а й цілого світу. Нині ця недуга тримає лідерство у світі. Онкологічні хвороби, каже Леонід Бриндіков, щороку молодшають. Натомість вартість лікування – зростає. Хоча нині, твердить медик, І-ІІ курс хіміотерапії практично всі пацієнти ХООД отримують за бюджетні кошти.

Профілактичні заходи, наголошує Леонід Миколайович, дають плоди практично відразу. До прикладу, наступного дня після санітарно-просвіницьких заходах у трудових колективах, на обстеження до онкодиспансеру з’являються по 100-200 людей. Статистика свідчить, що за 9 місяців цього року виявлені 400 нових випадків раку молочної залози. В Україні ця цифра становить 400 тисяч.

За словами лікаря-маммолога Хмельницького обласного онкологічного диспансеру Гаррі Дробнера, своєчасне звернення і лікування у понад 90% випадків дозволяє людині повністю одужати. За останній час в області дещо зменшилась кількість занедбаних випадків, що не може не радувати фахівців. Перша стадія захворювання дає можливість повністю вилікувати всіх жінок. Гаррі Йосипович наголошує, що маммологічний центр працює під таким девізом: жінка прийшла з молочною залозою, вона з цією молочною залозою має піти додому. Нині тут роблять всі види пластичних операцій на молочній залозі, які проводяться в усьому світі. А 83% хворих отримують комбіноване лікування.

На першому місці, запевняють медики, має бути самосвідомість людини. Адже профілактика, рання діагностика та вчасне лікування продовжать пацієнтці життя.

Інна Левінська,
Хмельницький обласний Центр здоров’я.

 

1 1