Хмельницькому обласному госпіталю ветеранів війни – 25 років

25 жовтня у театрі імені М. Старицького відбулися урочистості з нагоди 25-ї річниці від часу заснування Хмельницького обласного госпіталю ветеранів війни.

Відкриваючи зібрання, нинішній головний лікар закладу-ювіляра Оксана Бочкарьова подякувала усім медикам та працівникам госпіталю, які протягом чверть століття працювали або й нині трудяться в обласному госпіталі ветеранів війни. Вона впевнена, що людяність та чуйне ставлення до пацієнтів сприяє їх швидшому одужанню.

Оксана Валеріївна розповіла, що першими пацієнтами обласного госпіталю, тоді ще інвалідів Великої Вітчизняної війни, стали солдати ІІ-ї світової війни. Чи не з самого початку до новоствореного медичного закладу пацієнти краю їхали лікуватися та оздоровлюватися, а колеги з інших міста та областей – переймати досвід.

За 25 років роботи у цьому багатопрофільному спеціалізованому медичному закладі допомогли понад 144 000 чоловік.

В умовах озброєної агресії Росії на Донбасі в історії госпіталю стартував новий етап. З листопада 2014 року заклад надає висококваліфіковану медичну, психологічну, реабілітаційну та консультативну допомогу новій категорії – демобілізованим бійцям АТО, які протистоять ворогові на східних кордонах України. За 2 роки обстеження та лікування отримали уже 430 учасників неоголошеної війни.

Головний лікар наголосила, що проектна потужність госпіталю становить 300 ліжок. 150 хворих одночасно лікуються у відділеннях терапевтичного профілю, 120 ліжок - хірургічного спрямування. Щорічно тут виконуються понад 1500 операцій. Запроваджуються малоінвазивні методи реконструкції судин, інші новітні хірургічні втручання. Крім того, функціонує відділення інтенсивної терапії та анестезіології на 6 ліжок. До послуг пацієнтів госпіталю ряд параклінічних служб: клінічна та бактеріологічна лабораторії; рентгенкабінет із сучасним обладнанням; кабінет ультразвукової діагностики функціональної діагностики, стерилізаційне, приймальне відділення. Виправдовує себе і консультативне відділення. Щодня ведуть прийом суміжні спеціалісти.

Варто зазначити, що в обласному госпіталі ветеранів війни є достатня база для реабілітаційного відновлення пацієнтів з використанням електро-, теплопроцедур, масажу, водолікування. Ефективно ветерани оздоровлюються у кімнаті штучного мікроклімату, збудованій з натуральних солей Солотвинського солерудника.

Протягом усіх 25 років колектив працює над підвищенням кваліфікаційного рівня, медичної допомоги, впроваджує ефективні медикаментозні схеми лікування людей похилого віку.Розширюють об’єм реабілітаційних та відновлювальних засобів і методів. Крім того, для зручності ветеранів функціонує довідкове бюро, бібліотека, перукарня.

До слова запросили попереднього керівника закладу – Людмилу Пінчук. Людмила Михайлівна очолювала заклад близько 20 років. Її чоловік – Анатолій Костянтинович був засновником та першим головним лікарем цієї медичної установи. Людмила Михайлівна підтвердила, що у всі часи метою діяльності госпіталю була не лише якість надання допомоги ветеранам, а й чуйне ставлення до тих, хто подарував і нині дарує нам мир. Присутні в залі, у свою чергу, гучними оплесками подякували колишньому головному лікарю за роки сумлінної праці.

Далі присутні переглянули фільм про історію та становлення Хмельницького обласного госпіталю ветеранів війни. Також згадали людей, які віддали роки життя цьому медичному закладу та залишили по собі добру пам'ять та вдячність пацієнтів.

У цей святковий для госпіталю день вітання лунали від обласних, міських та районних посадовців, представників ветеранських та громадських організацій, підприємств краю, народних депутатів, керівників кількох аналогічних госпіталів з інших областей, нинішніх і колишніх вдячних пацієнтів.

Перший заступник голови Хмельницької обласної ради Неоніла Андрійчук наголосила, що у цьому медичному закладі працює багато талановитих та обдарованих лікарів, медсестер та інших спеціалістів, чиє покликання – рятувати життя людей, зміцнювати їхнє здоров’я, дарувати тепло своїх сердець. Вона зазначила, що у часи неспокою на сході країни, вони своєю особливою місією захищають Україну в тилу. Адже гарний лікар вартий сотні воїнів. Неоніла В’ячеславівна побажала і далі зберігати любов до справи, якою займаються, і людяність у ставленні до пацієнтів.

Заступник голови Хмельницької ОДА Валерій Олійник у своєму привітанні згадав неоціненний внесок у створення госпіталю його першого головного лікаря – Анатолія Пінчука та материнське ставлення до хворих дружини засновника, попереднього керівника закладу Людмили Пінчук.

Валерій Олійник підкреслив, що одним із основних пріоритетів у діяльності влади області залишається галузь охорони здоров’я. Попри економічну кризу, медикаментозне забезпечення та харчування залишилося на належному рівні, і навіть покращилося.

Крім того, за останній рік закуплено сучасний рентгенологічний апарат, медобладнання для реабілітації, біохімічний та гематологічний аналізатори, портативний апарат для УЗ досліджень та багато іншого.

Адміністрація госпіталю постійно здійснює поетапне зміцнення матеріально-технічної бази. На часі капітальний ремонт фасаду з утепленням, ремонт приміщень для відділення реабілітації. Вже проведено капремонт даху, 294 вікна замінені на енергозберігаючі, виконуються сучасні поточні ремонти.

Добрим словом Валерій Олійник згадав і тих, хто стояв безпосередньо біля витоків створення лікувального закладу. Це завідуюча терапевтичним відділенням Ольга Степанівна Кузь, завідуючий урологічним відділенням Віктор Іванович Гандзюк, завідуючий неврологічним відділенням Михайло Володимирович Мардзвік, лікар-кардіолог Лідія Ростиславівна Мельник. Чверть століття стежину до госпіталю торують медсестри Зінаїда Борисівна Кримінська, Валентина Адамівна Крупська, Леся Іванівна Цилінська, Жанна Мар’янівна Ясінська.

Понад 82 тисячі подолян, які підлягають госпіталізації, відчувають постійне піклування і молодшого медперсоналу. Чимало подяк вони залишають Нелі Іванівні Луговій, Любові Миколаївні Попик, Галині Арсентіївні Макаровій, Антоніні Казимирівні Швець, Юлії Миколаївні Лаговській, Лідії Федорівні Рогачевській.

Хмельницький міський голова Олександр Симчишин наголосив, що усі слова, які лунають на адресу ювілярів – заслужені. Місту Хмельницькому теж пощастило, що воно має такий прекрасний медичний заклад та колектив. Також подякував за тисячі врятованих життів, за турботу про ветеранів війн – і ІІ-ї світової, і воїнів-інтернаціоналістів, і нинішніх учасників АТО.

За словами Олександра Симчишина, цього року міська рада вперше відгукнулась на звернення адміністрації госпіталю і виділила кошти з міського бюджету. Хмельницький міський голова пообіцяв і надалі фінансово допомагати закладу.

Заступник директора Департаменту охорони здоров’я Хмельницької ОДА Тетяна Косовська зазначила, що заклад у всі часи свого існування опікувався особливим контингентом. Спершу надавав допомогу інвалідам ІІ-ї світової війни, потім воїнам-інтернаціоналістам, далі чорнобильцям, а тепер – воїнам АТО. Це люди, котрі потребують не лише медичної, а, що особливо важливо, психологічної допомоги та підтримки.

За словами Тетяни Петрівни, у цьому році на потреби госпіталю з обласного бюджету виділено 39млн грн. Кошти були надані на придбання обладнання, ремонт центрального корпусу, створення реабілітаційного відділення, на певні закупівлі. Крім того, у Хмельницькій області виконується вимога щодо обов’язкових видатків на медикаменти і харчування. Так, в обласному госпіталі ветеранів війни на харчування 1 хворого в день виділяється 55 гривень, на медикаменти – 65 грн.

Тетяна Косовська запевнила, що за роки діяльності госпіталю Департамент охорони здоров’я жодного разу не чув нарікань від його працівників. Та й сам медичний заклад за 25 років роботи став еталоном ставленняперсоналу до пацієнтів.

Від імені директора Департаменту охорони здоров’я Якова Цуглевича його заступник побажала ювілярам, щоб добро, яке вони вкладають у ставлення до пацієнтів, поверталося сторицею.

З нагоди ювілею закладу його працівники отримали почесні грамоти Міністерства охорони здоров’я України, адміністрацій та рад обласного, міського та районного рівнів, Департаменту охорони здоров’я Хмельницької ОДА, подарунки та квіти.

Інна Левінська,
Хмельницький обласний Центр здоров’я.

 

1 1
1 1