1

Пам’яті професора Грешило Михайла Сергійовича

3 листопада 2016 року пішов із життя видатна людина, вчений, доктор медичних наук, професор Михайло Сергійович Грешило.

З 17 років, зовсім юним Михайло Сергійович став фронтовиком і фронтовими дорогами він пройшов до Рєчиці, що у Білорусії. Після одного із боїв у батальйоні залишилося тільки дві людини – командир батальйону та рядовий Грешило. Після трьох важких поранень Михайло Сергійович продовжив службу у тилових частинах.

Після закінчення війни колишній фронтовик у солдатській гімнастерці сів за шкільну парту. Середню школу закінчив із золотою медаллю і поступив до Київського медичного інституту. У голодні повоєнні роки матеріально було важко навчатися в інституті і Михайло Сергійович перевівся у Львівський медичний інститут, де в цей час було не шестирічне, а п’ятирічне навчання.

По закінченні інституту його направляють на роботу лікарем хірургом у Донецьку область, але через кілька років Михайла Сергійовича знову призивають до лав Радянської Армії, де він служив на різних лікарських посадах. Звільнився у зв’язку зі скороченням армії з посади начальника медичної служби дивізії. Професор Грешило М.С. мав воїнське звання полковника медичної служби.

Згодом навчався в аспірантурі Київського медичного інституту.

У 1973 році Михайло Сергійович захистив докторську дисертацію у Другому Московському медичному інституті ім М. І. Пирогова і очолив кафедру дитячих хвороб Полтавського стоматологічного інституту.

Згодом завідував кафедрою педіатрії Хмельницького факультету підвищення кваліфікації лікарів Вінницького медичного інституту імені М.І.Пирогова. За час роботи в медичних інститутах М.С.Грешило опублікував 150 наукових праць, 15 учбово-методичних посібників, 6 монографій з актуальних питань педіатрії та сімейної медицини. Під його керівництвом захищено 5 кандидатських та 2 докторскі дисертації.

М.С.Грешило є автором 4 поем, героїчної повесті «Подвиг во имя жизни», романа «Опаленные войной», збірника новел і оповідань «Проза жизни».

За свої бойові заслуги і плідну працю в галузі охорони здоров’я він отримав 24 урядові нагороди. За тривалу плідну працю в системі дитячої охорони здоров’я і сімейної медицини він занесений в «Енциклопедію Сучасної України».

Михайло Сергійович за роки роботи на посаді завідувача та професора кафедри педіатрії Хмельницького факультету підвищення кваліфікації лікарів (в подальшому – післядипломної освіти) Вінницького медичного інституту (в подальшому – національного медичного університету) вніс вагомий внесок в охорону здоров’я дітей Хмельницької області та післядипломну підготовку лікарів педіатрів Хмельницької та Вінницької областей.

Світла пам’ять Вчителю! Земля пухом!

Колективи кафедри педіатрії факультету післядипломної освіти Вінницького національного медичного університету ім. М.І. Пирогова, Хмельницької обласної дитячої лікарні, Департаменту охорони здоров’я Хмельницької обласної державної адміністрації висловлюють глибоке та щире співчуття рідним та близьким Михайла Сергійовича.