Заходи до Міжнародного дня недоношених дітей

16 листопада у конференц-залі Хмельницького обласного перинатального центру відбулася конференція для медичних сестер, присвячена питанням інфекційної безпеки, догляду, вигодовування дітей, які народилися недоношеними. Присвятили захід Міжнародному дню передчасно народжених дітей. Молодший медичний персонал проаналізував нові підходи до виходжування маловагових і доношених дітей. Головний позаштатний неонатолог Департаменту охорони здоров’я Хмельницької ОДА Вікторія Олексюк запропонувала робити такі зустрічі традиційними і проводити обмін досвідом між медичними закладами, в яких перебувають такі дітки.

17 листопада у Хмельницькому академічному обласному театрі ляльок «Дивень» Міжнародному дню передчасно народжених дітей присвятили ще один захід. На зустріч запросили усіх так би мовити «випускників» відділення інтенсивної терапії і постінтенсивного догляду Хмельницького обласного перинатального центру разом із батьками. Медичні працівники підготували стенд, на якому розмістили світлини діток, які народилися недоношеними протягом попередніх 3 років. Малеча переглянула цікаву лялькову виставу, помилувалася «живим» куточком закладу та отримала солодкі подарунки.

За словами головного позаштатного неонатолога Хмельницької області Вікторії Олексюк, подібні заходи вони організовують третій рік поспіль. Проблемі передчасно народжених дітей у світі приділяють багато уваги. Міжнародний день недоношених дітей називають ще Фіолетовим, тому цього дня багато будівель по всій планеті підсвічують відповідним кольором.

Приблизно 15 млн. дітей у світі народжуються передчасно, а це – близько 4-5 % від усіх новонароджених. У Хмельницькому обласному перинатальному центрі за 9 місяців цього року 14% пологів були передчасними. За рік через відділення інтенсивної терапії і постінтенсивного догляду проходять приблизно 300 недоношених діток. Ці малюки мають багато проблем зі здоров’ям і потребують додаткової уваги як під час перебування у лікувальному закладі, так і після виписки.

Жінкам, які народили передчасно, також необхідна підтримка, в першу чергу – психологічна. Адже емоційний стан таких породіль часто буває складним. В обласному перинатальному центрі жінки отримують таку допомогу в особі психолога закладу. Крім того, нещодавно в Україні створена ГО «Асоціація батьків передчасно народжених дітей». У відділенні є доступ до відкритої інтернет-мережі, тому батьки недоношених діток з нашої області можуть вільно спілкуватися та обмінюватися інформацією з такими ж батьками з інших міст, чиї діти теж народилися раніше терміну. Покращенню емоційного стану молодих матусь сприяє і можливість близьким родичам цілодобово перебувати у палатах.

Вікторія Олексюк наголошує, що нагляд за недоношеними дітьми не завершується на етапі виписки, а триває ще протягом тривалого періоду. Залишаючи стіни медичного закладу, батьки отримують детальні рекомендації щодо прийому препаратів, медичного супроводу і спостереження, відвідання спеціалістів, харчування дитини, догляду тощо.

Під час щорічних зустрічей родин, в яких народилися недоношені діти, батьки можуть обмінятися новими знаннями та порадіти досягненням діток. Такі свята надихають й самих медиків, адже це цілодобова і круглорічна важку робота, а такі події додають сил у моменти, коли, здається, уже опускаються руки.

Інна Левінська,
Хмельницький обласний Центр здоров’я.
1 1
1 1