У Хмельницькому відбулася конференція із сімейної медицини

16 грудня в актовій залі Державного патологоанатомічного центру відбулася міжрегіональна науково-практична конференція «Актуальні питання загальної практики – сімейної медицини». Ініціював зібрання Департамент охорони здоров’я Хмельницької ОДА спільно з кафедрою внутрішньої та сімейної медицини Вінницького національного медичного університету ім. М. І. Пирогова. Участь у конференції брали сімейні лікарі, терапевти, педіатри, практичні лікарі інших спеціальностей.

Відкриваючи захід, начальник відділу лікувально-профілактичної допомоги населенню, головний терапевт ДОЗ Хмельницької ОДА Аліна Костенко наголосила, що за результатами акредитації 22 Центрів ПМСД виявлено багато недоліків в роботі. Тому практичним лікарям необхідно більш ретельно та відповідально ставитися до покладених на них обов’язків.

З вітальним словом до учасників конференції звернувся завідувач кафедри внутрішньої та сімейної медицини Вінницького національного медичного університету ім. М. І. Пирогова, голова Асоціації лікарів загальної практики – сімейної медицини Вінницької області, професор В’ячеслав Чернобровий. Лекторами були не лише науковці з Вінниці та Києва, а також практичні лікарі з Хмельницького.

Медичні працівники Подільського краю заслухали доповіді, що стосувалися матеріалів науково-практичної конференції з міжнародною участю «Здоров’я українців – в руках сімейного лікаря», що відбулася у Києві на початку грудня. Крім того, лікарі отримали оновлену інформацію про артеріальну гіпертензію, можливості комбінованої антигіпертензивної терапії; тактику ведення хворого на туберкульоз лікарями первинної ланки; численні доповіді стосовно клінічних проблем загальної практики – сімейної медицини. Також колеги з Вінниччини поділилися досвідом проведення виїзних бригадних оглядів у центрах та амбулаторіях ПМСД Вінницької області щодо ГЕРХ в поєднанні з АГ.

Після закінчення конференції зареєстровані учасники отримали відповідні сертифікати. Усі бажаючі мали змогу одержати матеріали доповідей для використання їх у подальшій лікарській практиці.

Інна Левінська
Хмельницький обласний Центр здоров’я.
1 1