Володимир Гройсман з робочим візитом відвідав Старокостянтинівську ЦРЛ

У рамках робочої поїздки на Хмельниччині побував Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман. Візит розпочав із відвідин Старокостянтинівської центральної районної лікарні. Очільник уряду, спільно з головою облдержадміністрації Олександром Корнійчуком, головою обласної ради Михайлом Загородним, заступником голови облдержадміністрації Валерієм Олійником та директором Департаменту охорони здоров’я облдержадміністрації Яковом Цуглевичем, оглянув нещодавно реконструйоване пологове відділення лікарні.

Старокостянтинівська ЦРЛ обслуговує близько 65 тисяч мешканців району. У своєму складі лікарня має клініко-діагностичну поліклініку, 13 стаціонарних відділень, клініко-діагностичну лабораторію, відділення функціональної діагностики, рентгенологічну службу. У 2015 році медзаклад отримав вищу акредитаційну категорію, сертифікований відповідно до системи управління якості стосовно здійснення медичної практики відповідно до вимог ДСТУ ISO 9000:2009. У перспективі лікарня має увійти до складу центрального Хмельницького госпітального округу у якості лікарні інтенсивного лікування І рівня.

У 2016 році завдяки розпочатим Урядом реформам, місцеві бюджети Хмельниччини отримали суттєву фінансову підтримку. У Старокостянтинові 692,5 тис.грн. субвенції з державного бюджету на розвиток окремих територій використали для проведення капітального ремонту приміщення пологового відділення ЦРЛ.

Володимир Гройсман позитивно оцінив напрацювання місцевої влади та підкреслив важливість реформ, що тривають в державі. «Це яскравий приклад децентралізації влади», – зауважив Прем’єр-міністр, говорячи про пологове відділення. – Ми передали багато ресурсів на місця – у бюджети міст, областей, районів. Там є кошти, які можна направляти на те, щоб робити у тому числі якісну систему охорони здоров’я».

Також високопосадовець вніс свій вклад в розвиток лікарні – вручив два сертифікати на пульсоксиметри для новонароджених та вагітних. Даний прилад дасть змогу контролювати пульс і серцебиття у плоду неінвазивним шляхом.

Глава Уряду поспілкувався з представниками трудового колективу відділення. Він розповів про кроки Уряду, спрямовані на зміну системи охорони здоров’я, зокрема про рішення Уряду, що стосуються дерегуляції фармацевтичного ринку та зниження цін на ліки, запровадження системи реімбурсації на ліки проти окремих хвороб.

За словами Прем’єра, Уряд налаштований на зміну системи фінансування у системі медицини. «Хочемо, щоб система фінансування заробітної плати лікаря була стимулюючою. Краще лікар працює – більше у нього клієнтів, він отримує більшу заробітну плату, – зазначив Володимир Гройсман. – Маємо фінансувати не стіни і не час перебування у лікарні, а якісну медичну послугу, у структурі якої є ваша заробітна плата. Цю філософію будемо змінювати».

Прем’єр-міністр також зазначив, що Уряд сподівається на прийняття закону про обов’язкове державне медичне страхування. «Люди не будуть нічого додатково платити, а ми у бюджетному секторі кошти, які ми сьогодні витрачаємо на медицину, будемо витрачати через систему страхування, щоб кошти ходили за людиною. Тоді ситуація вирівняється і все стане на свої місця, тому що у такому стані, в якому знаходиться сьогодні сфера охорони здоров’я, вона далі не може бути», – наголосив він.

На завершення візиту, Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман пообіцяв підтримку з будівництвом лікувально-діагностичного корпусу Хмельницької обласної дитячої лікарні. Зокрема, він пропонує до вирішення цього питання долучити і владу Хмельницького, оскільки надавати медичну допомогу у закладі будуть і міським дітям.

До слова, у 2011 році було ухвалено Концепцію створення повнопрофільної Хмельницької обласної дитячої лікарні, яка повинна була реалізовуватись у три етапи: будівництво нового лікувально-діагностичного корпусу на 110 ліжок на прибудинковій ділянці лікарні (перша черга будівництва); будівництво неонатального корпусу на 75 ліжок на території Хмельницької міської дитячої лікарні; а також реконструкцію існуючого стаціонарного корпусу під обласну дитячу консультативну поліклініку, стаціонарні відділення, харчоблок та овочесховище (друга черга будівництва).

За матеріалами Хмельницької ОДА

1 1
1 1