У Департаменті охорони здоров’я провели засідання обласного формулярного комітету

Паралельно зі звичною діагностичною та лікувальною діяльністю, медичні заклади зобов’язані реєструвати та повідомляти про випадки побічної дії ліків. Аналіз виявлення таких фактів здійснюють спільно Департамент охорони здоров’я ОДА та Державний експертний центр МОЗ України.

1 березня у конференц-залі Департаменту охорони здоров’я Хмельницької ОДА відбулося засідання обласного формулярного комітету, у ході якого розглядали роботу ЗОЗ у цьому напрямку за 2015-16 р. р. Такі зібрання під головуванням заступника директора ДОЗ Тетяни Косовської відбуваються, в середньому, раз на квартал, а за потреби – частіше. У ході чергового засідання заступник голови комітету Антон Оголь доповів, що медичні заклади краю, в цілому, почали частіше повідомляти про побічну реакцію від ліків або відсутність ефективності лікарського засобу.

Найбільш справно та якісно, за словами Антона Оголя, про виявлені випадки інформують обласний Центр боротьби з ВІЛ/СНІД, обласний протитуберкульозний диспансер, обласна психіатрична лікарня № 1, обласний психоневрологічний диспансер. А також Шепетівська центральна районна лікарня, Новоушицький та Віньковецький Центри первинної медико-санітарної допомоги. Ще 15 закладів досягли нормативного мінімального показника ВООЗ щодо інформування про побічні дії від медпрепаратів або ж у їх роботі спостерігається суттєвий прогрес. Водночас, відсутні покращення чи навіть існують погіршення динаміки у 14 ЛПЗ області. Тому керівникам цих закладів було запропоновано найближчим часом заслухати зазначене питання на медичній раді ЗОЗ, а також активізувати індивідуальну роботу з лікарями, відповідальними за цей напрямок.

Інна Левінська,
Хмельницький обласний Центр здоров’я.

1 1