Підведено підсумки роботи офтальмологічної служби Хмельниччини за 2016 рік

3 березня, напередодні Всесвітнього дня боротьби з глаукомою, в обласному центрі відбулось засідання товариства офтальмологів Хмельниччини. В роботі конференції прийняли участь лікарі-офтальмологи міста Хмельницького та районних центрів.

На початку засідання головний позаштатний офтальмолог ДОЗ ОДА Дарманська Ірина Анатоліївна обговорила з колегами питання реформування галузі та окреслила напрямки роботи офтальмологічної служби у 2017 році. Як наголосила Ірина Анатоліївна, підтимання здоров’я органу зору є вкрай важливим питанням, адже погіршення та втрата зору призводять до зниження працездатності та до івалідності населення працездатного віку.

Наступною до сприсутніх колег звернулась Жуковська Ірина Михайлівна – головний глаукомотолог області. Як зауважила Ірина Михайлівна, серед різних захворювань ока глаукома посідає особливе місце. Причина цього полягає навіть не в тому, що даним терміном, по суті, називають не один певний недуг, а цілу групу, яка налічує понад 60 патологій, а в тому, що при загальному непримітному перебігу, фінал у кожній з них один: невиліковна сліпота. За даними Всесвітньої Організації Охорони Здоров’я (ВООЗ), зараз вже більше 5 млн. людей втратили зір внаслідок глаукоми, що становить 13,5% від усіх випадків сліпоти в світі. За словами Ірини Жуковської зараз на обліку знаходиться майже 7 тис хворих на глаукому. У 2016 році при профілактичних оглядах виявлено 556 хворих, з них 67% мають І стадію глаукоми.

Також учасники засідання заслухали виступ головного позаштатного дитячого офтальмолога Віталія Суботенка. За словами Віталія Васильовича в обласній дитячій лікарні на обліку знаходиться 238682 дітей з вадами зору. В області функціонують 2 спеціалізових дитячих садочки, де виховуються 223 дитини, а також 2 спеціалізовані школи, в яких навчаються 403 дитини. Віталій Васильович підкреслив, що лікарі-офтальмологи дитячого віку регулярно проводять виїзди в райони, в будинки дитини, де проводять обстеження дітей.

Наступною виступила лікар-офтальмолог Хмельницького міжрайонного МСЕК Наталія Кібіцька. У своєму виступі Наталія Олександріна окреслили ситуацію щодо інвалідності населення по зору. В 2016 році 189 людей визнано інвалідами, 2 втратили працездатність через вади зору. На данний момент в області знаходиться 160 інвалідів по зору працуючого віку. У зв’язку із складною ситуацією на Сході країни спостерігається тенденція до зростання травм органу зору. Але ж перше місце серед захворювань, що призводять до інвалідності, належить глаукомі.

Для довідки: Глаукома - захворювання очей, що характеризується підвищенням внутрішньоочного тиску. Початок недуги підступний і протікає безсимптомно. Якщо лікування цього захворювання не проводиться, то поступово починає звужуватися поле зору - людина перестає помічати розташовані збоку об’єкти, надалі хвороба призводить до прогресуючого зниження зору, причому з часом можлива повна його втрата. На жаль, зір, втрачений внаслідок глаукоми, не підлягає відновленню. За даними Міжрегіональної громадської організації «Асоціація хворих глаукомою», в даний час глаукома - одна з основних причин сліпоти та слабкозорісті. Кількість глаукомних хворих у світі вже доходить до 100 млн. чоловік. При цьому з 28 млн. сліпих у світі майже кожен п’ятий втратив зір у зв’язку з цим захворюванням.

6 березня у всьому світі відзначається «Всесвітній день боротьби з глаукомою». Цей день почав проводитися з 2008 року за ініціативою Всесвітньої асоціації товариств глаукоми - WGA і Всесвітньої асоціації пацієнтів з глаукомою - WGPA.

По закінченню конференції відбулася спеціалізована медична виставка за участю фармацевтичних компаній, де учасникам конференції були продемонстровані нові фармпрепарати для застосування в офтальмології.

За матеріалами обласного Центру здоров’я.

1 1