На розширеному засіданні колегії ОДА розглянули реалізацію на Хмельниччині Урядової програми «Доступні ліки»

26 квітня у сесійній залі Будинку Рад Хмельницької обласної державної адміністрації відбулось розширене засідання колегії ОДА. Участь у засіданні взяли голова Хмельницької ОДА Олександр Корнійчук, перший заступник голови обласної ради Неоніла Андрійчук, керівники структурних підрозділів облдержадміністрації, територіальних підрозділів ЦОВВ, голови райдержадміністрацій, міських (міст обласного значення) рад.

Одним з питань порядку денного колегії була реалізація в області Урядової програми “Доступні ліки”.

Директор Департаменту охорони здоров’я облдержадміністрації Яків Цуглевич нагадав, що Програма передбачає безкоштовний або з частковою доплатою відпуск лікарських засобів під час амбулаторного лікування хворих із серцево-судинними захворюваннями, діабетом ІІ типу та бронхіальною астмою за рецептами лікарів через аптечні заклади з подальшим відшкодуванням вартості їх за рахунок коштів субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам.

Так, затверджено Порядок відшкодування вартості цих лікарських засобів. Відповідно до рішення сесії обласної ради від 23.12.2016 року № 49-9/2016 “Про обласний бюджет на 2017 рік” видатки на такі цілі затверджено в обласному бюджеті на загальну суму 16 млн. 605,4 тис. гривень.

Розпорядженням голови облдержадміністрації від 28.03.2017 № 224/2017-р “Про розподіл коштів субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на відшкодування вартості лікарських засобів для лікування окремих захворювань” кошти на реалізацію Урядової програми “Доступні ліки” передано на місцеві бюджети з подальшим включенням до кошторисів центрів ПМСД. Відповідно до зазначеного розпорядження Департаментом охорони здоров’я облдержадміністрації сформовано реєстр 26 розпорядників бюджетних коштів, що братимуть участь у вказаній програмі.

Також сформовано перелік аптечних закладів, що здійснюватимуть відпуск лікарських засобів, вартість яких буде відшкодовуватися. На 18.04.2017 року центрами первинної медико-санітарної допомоги укладено 109 договорів з аптечними закладами, що мають у своїй структурі 192 аптечних пункти. При укладенні нових договорів такі аптечні заклади буде внесено до реєстру.

Аналіз стану організації роботи за Урядовою програмою “Доступні ліки” в області свідчить, що всі центри первинної медико-санітарної допомоги розпочали активну роботу щодо її реалізації. У виписці рецептів беруть участь 712 лікарів первинної ланки. На 18.04.2017 року виписано 19 886 рецептів. Проблемним питанням є відсутність в аптечній мережі повного асортименту лікарських засобів, які зазначено у відповідному реєстрі. У частині амбулаторій загальної практики в сільській місцевості, де відсутні аптечні пункти, відпуск лікарських засобів проводиться шляхом реалізації ліків медичними працівниками.

“Урядова програма “Доступні ліки” має дуже важливе соціальне спрямування. За результатами селекторної наради з даного питання область має позитивний результат. Однак, є над чим працювати, особливо у сільській місцевості, оскільки реалізація програми як і робота медичної галузі в цілому, в першу чергу, відображає спроможність допомагати мешканцям своїх громад”, – підсумував Олександр Корнійчук.

За інформацією офіційного сайту Хмельницької ОДА

1 1