В обласному госпіталі ветеранів війни відбулися урочистості до Дня пам’яті та примирення та річниці Перемоги

4 травня в актовій залі Хмельницького обласного госпіталю ветеранів війни пройшли урочисті збори, присвячені Дню пам’яті та примирення і 72-й річниці перемоги над нацизмом у Другій світовій війні. На урочистості з цієї нагоди завітали заступник голови Хмельницької обласної ради Валерій Лесков, т.в.о. заступника голови, керівник апарату Хмельницької обласної державної адміністрації Юрій Бирка, директор Департаменту охорони здоров’я Яків Цуглевич, представники Департаменту соцзахисту населення ОДА, обласного Управління Пенсійного фонду України, обласної ради ветеранів України та обласної організації ветеранів Афганістану.

Директор Департаменту охорони здоров’я Яків Цуглевич привітав з наближенням свята і пацієнтів госпіталю, і його персонал. Подякував медикам за сумлінну працю, чуйне ставлення до хворих, відданість професії, милосердя і терпіння до людей, які захищали і захищають нашу Вітчизну від ворогів.

Яків Миколайович наголосив, що Хмельницький обласний госпіталь ветеранів війни залишається одним з основних медичних закладів нашого краю, де надають допомогу бійцям Другої світової і нинішньої АТО на Донбасі. За 25 років існування закладу його медичний персонал зробив чимало. Адже лікують пацієнтів не лише медикаментами, а насамперед теплом своїх сердець, добротою та щирими словами. Для людей, які під час війни зазнали стількох негараздів, горя і втратили здоров'я, оздоровлення тут є справжнім порятунком.

Яків Цуглевич підкреслив, що одним з пріоритетів у роботі обласної влади і Департаменту охорони здоров’я зокрема було і залишається належне забезпечення доступної та якісної лікувально-профілактичної допомоги інвалідам і ветеранам війни, воїнам-інтернаціоналістам, людям похилого віку. А в умовах озброєної агресії Росії на Донбасі в історії госпіталю стартував новий етап. З листопада 2014 року медичний заклад надає висококваліфіковану допомогу демобілізованим бійцям АТО, які протистоять ворогові на східних кордонах України.

Загалом, за 25 років роботи госпіталю у цьому багатопрофільному спеціалізованому медичному закладі допомогли понад 140 тисячам чоловік. Очільник медичної галузі краю додав, що попри економічну кризу, медикаментозне забезпечення та харчування залишилося на належному рівні, і навіть покращилося. Завдяки наданню психологічної допомоги, у госпіталі лікують не лише тіло, а й душу пацієнта.

За словами головного лікаря Хмельницького обласного госпіталю ветеранів війни Оксани Бочкарьової, проектна потужність закладу становить 300 ліжок. 150 хворих одночасно лікуються у відділеннях терапевтичного профілю, діють 120 ліжок хірургічного напрямку. Щорічно у госпіталі виконують більше 1500 операцій. Запроваджуються малоінвазивні методи реконструкції судин, інші інноваційні хірургічні втручання. Крім того, функціонує відділення інтенсивної терапії та анестезіології на 6 ліжок. До послуг пацієнтів госпіталю ряд параклінічних служб: клінічна та бактеріологічна лабораторії, рентгенкабінет із сучасним обладнанням, кабінет ультразвукової діагностики, функціональної діагностики, стерилізаційне, приймальне відділення. Виправдовує себе і консультативне відділення. Щодня ведуть прийом суміжні спеціалісти.

Оксана Бочкарьова звернула увагу присутніх на те, що госпіталь має достатню базу для реабілітаційного відновлення пацієнтів з використанням електро-, теплопроцедур, масажу, водолікування. Ефективно ветерани оздоровлюються у кімнаті штучного мікроклімату, збудованій з натуральних солей Солотвинського солерудника. Крім того, за останній рік закуплено сучасний рентгенологічний апарат, медобладнання для реабілітації, біохімічний та гематологічний аналізатори, портативний апарат для УЗ досліджень та багато іншого.

Працюють над поетапним зміцненням матеріально-технічної бази закладу. Протягом кількох попередніх років тут виконують сучасні поточні ремонти. Наразі триває капітальний ремонт та утеплення фасаду, а незабаром заплановане відкриття відділення відновного лікування хворих із захворюваннями та травмами опорно-рухового апарату, центральної і периферичної нервової системи. Головний лікар госпіталю зазначила, що чверть століття колектив працює над підвищенням кваліфікаційного рівня медичної допомоги, впроваджує ефективні медикаментозні схеми лікування людей похилого віку. Розширюють об’єм реабілітаційних та відновлювальних засобів і методів. Крім того, для зручності ветеранів функціонує довідкове бюро, бібліотека, перукарня.

У ході урочистих зборів студенти Хмельницького музичного училища ім. В. Заремби вручили ветеранам Другої світової квіти та подарували святковий концерт. А традиційну польову кухню для всіх присутніх організували представники Хмельницької обласної організації Української Спілки ветеранів Афганістану.

Інна Левінська,
Хмельницький обласний Центр здоров’я.

1 1