В рамках реалізації Урядової програми «Доступні ліки» на Хмельниччині виписано 92,5 тисячі пільгових рецептів

Про це зазначено під час селекторної наради з регіонами, яка відбулася під головуванням Віце-прем’єр-міністра України Павла Розенка 15 травня. Від Хмельниччини участь у селекторі взяли заступник голови адміністрації Володимир Кальніченко, директор Департаменту охорони здоров’я Яків Цуглевич, інші представники ДОЗ, керівники окремих структурних підрозділів адміністрації та інші запрошені.

Під час селектору присутні заслухали інформацію Віце-прем’єр-міністра України Павла Розенка щодо стану реалізації Урядової програми «Доступні ліки» та обговорили механізми її вдосконалення. Зазначена програма діє з 1 квітня 2017 року та передбачає безкоштовний або з частковою доплатою відпуск лікарських засобів під час амбулаторного лікування хворих із серцево-судинними захворюваннями, діабетом ІІ типу та бронхіальною астмою за рецептами лікарів. Ліки громадяни отримують через аптечні заклади з подальшим відшкодуванням вартості їх за рахунок коштів субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам.

«За останні три тижні кількість аптек, що беруть участь в урядовій програмі “Доступні ліки”, збільшилась приблизно вдвічі. На сьогодні вже близько 5 тисяч аптек долучилися до цієї програми, а це – кожен четвертий аптечний заклад. На сьогодні вже здійснено відшкодування вартості лікарських препаратів за 730 тисячами рецептів для близько 700 тисяч наших співгромадян. Це лише початок і вже зараз Уряд готує зміни до Держбюджету на 2017 рік, якими фінансування програми передбачається збільшити щонайменше на 250 млн. грн.», – додав Павло Валерійович.

Інформуючи учасників селектору про реалізацію програми «Доступні ліки» на Хмельниччині Володимир Кальніченко зазначив, що станом на 15 травня центри ПМСД уклали 168 договорів з аптечними закладами, що мають у своїй структурі 266 аптечних пунктів. Робота з укладення нових договорів триває. До виписки рецептів залучено 706 лікарів первинної ланки. На сьогодні виписано 92,5 тисячі пільгових рецептів, по 42,7 тисячі рецептів проведено відшкодування, що становить 46 % . Кількість осіб, які отримали лікарські засоби по програмі, склала 25,5 тисяч. За квітень використано 759,7 тис. грн., станом на 15 травня – 967,8 тисяч грн., що становить 56 % від місячного плану, оскільки фактична реалізація рецептів розпочалась лише в середині квітня.

Володимир Ілліч додав, що проблемним питанням залишається відсутність повного асортименту лікарських засобів в аптечній мережі. Відтак, планується розширити перелік лікарських засобів, що передбачені Уніфікованими протоколами надання медичної допомоги.

За матеріалами Хмельницької ОДА