ДО ВСЕСВІТНЬОГО ДНЯ БЕЗ ТЮТЮНУ – 31 ТРАВНЯ 2017 РОКУ

ТЮТЮНОВИЙ ДИМ І ВАШЕ ЗДОРОВ`Я

Куріння тютюну - найпоширеніша звичка, яка руйнує здоров`я людини. Немає сумніву у тому, що з вживанням тютюну пов’язана велика кількість всіляких хвороб. Пристрасть до тютюну вважається хворобою з розряду наркоманії. Численними науковими дослідженнями доведено підвищений рівень смертності серед курців.

Викликає занепокоєння те, що куріння переміщується у більш ранні вікові групи населення та поширення його серед жіночої статі. У наш час палять всі - діти, підлітки, старі люди, вагітні жінки, не кажучи вже про чоловіків.

Чи розуміють курці, що вони роблять зі своїм здоров`ям та здоров’ям своїх близьких? Не хочеться лякати, але сумна статистика свідчить, що тільки в Україні щорічно з палінням пов’язано 120 тис. смертей.

При постійному палінні стійкість до нікотину поступово зростає, що обумовлює потребу у збільшенні дози цигарок. Людина, яка звикла до тютюну після кожного куріння відчуває наркотичний „комфорт”: поліпшується настрій, знімається нервове напруження, трішки підвищується працездатність... Але це триває недовго. Після короткочасного збудження настає довготривала втома і самопочуття погіршується. Щоб підняти бажаний рівень бадьорості і відновити самопочуття курець знову хапається за цигарку. Це і є тютюнова наркоманія – той „комфорт” за який доводиться розраховуватися власним здоров`ям.

Багаторічне куріння тютюну стає причиною таких хвороб, як рак губи, язика, гортані, легень, сечового міхура, хронічний бронхіт, емфізема легень. Ішемічна хвороба серця, запалення артерій ніг, виразкова хвороба шлунку та 12-палої кишки.

Нікотин стимулює діяльність таких ендокринних залоз як гіпофіз, надниркові залози та щитовидна залоза. Внаслідок посилення функцій цих залоз починають тремтіти руки, тіло, прискорюється скорочення серця, підвищуються рефлекси, розвивається невротичний стан.

Куріння вагітної жінки веде до формування плоду з невеликою масою тіла, зниження його життєздатності, мертвонароджуваності, післяпологової смертності дитини.

Куріння серед жінок – причина складних пологів, порушення менструального циклу, раннього старіння. Не слід забувати і про те, що мати-курець є прикладом для своєї дитини.

Багато людей намагаються кинути палити, але на жаль, не у всіх вистачає сили волі протриматись без паління більше, як два дні. Дослідження показали, що відчуття дискомфорту, які виникає після різкого припинення поступлення нікотину в кров, присутні тільки в перші декілька днів, а потім проходять. Саме головне протриматися один тиждень і основні труднощі залишаться позаду. У випадку, коли бажання закурити стає нестерпним, займіть себе чимось: здійсніть прогулянку, подивіться телевізор, почитайте книгу, пограйте у футбол, можете випити холодної води, відчуття свіжості у роті відбиває бажання закурити.

Отож, не задурманюйте себе тютюновим димом, не задавайте непоправної шкоди вашому здоров`ю і подумайте про здоровий спосіб життя вже сьогодні.

Бажаємо Вам здоров`я та довголіття!

Хмельницький обласний Центр здоров’я.