У Хмельницькій обласній дитячій лікарні відкрили відремонтоване відділення кардіоревмоендокринології

1 червня у Хмельницькій обласній дитячій лікарні (ХОДЛ) відзначили по-особливому. До Міжнародного дня захисту дітей приурочили відкриття реконструйованого кардіоревматологічного відділення, у якому діють ліжка ендокринологічного профілю. Тут здійснили майже капітальний ремонт палат, санвузлів, ванної, коридору, придбали обладнання, м’який інвентар та посуд. На урочисте відкриття завітали голова Хмельницької обласної державної адміністрації Олександр Корнійчук, обласної ради Михайло Загородній, директор Департаменту охорони здоров’я ОДА Яків Цуглевич.

За словами голови обласної ради Михайла Загородного, на ремонт виділили 1 млн. 100 тис. грн. Крім того, частково коштами та матеріалами допомогли спонсори та меценати. Загалом, за останні півроку на обласну дитячу лікарню з кошторису краю виділено 4,4 млн. грн. Ще 10 млн. зарезервовані на початок будівництва нового корпусу ХОДЛ.

Яків Миколайович підкреслив, що це єдине в області спеціалізоване відділення такого профілю, тому йому часто доводиться працювати з деяким перевантаженням. Ще минулого року головний медик краю звернувся до голів обласної ради та облдержадміністрації, депутатського корпусу з проханням виділити кошти на ремонт відділень Хмельницької обласної дитячої лікарні. Його думку почули і вже у листопаді 2016 року розпочали ремонтні роботи. Крім оновлення приміщення, відділення кардіоревмоендокринології поповнилося новим обладнанням на загальну суму 300 тис. грн. Спеціалісти уже пройшли навчання і вміють на ньому працювати.

Головний педіатр ДОЗ та завідуюча оновленого відділення Лариса Добровольська наголосила, що символічним є його відкриття саме у Міжнародний день захисту дітей. Оскільки привертати увагу до проблем дитинства потрібно повсякчас. Бо здоров’я суспільства починається зі здорових дітей. За її словами, у відділенні надають допомогу дітям з найбільш важкою патологією, як-от вроджені вади та запальні захворювання серця, ревматоїдні захворювання суглобів, цукровий діабет, складна патологія ендокринних залоз. Відтепер пацієнти матимуть належні умови для покращення стану здоров’я. Загалом, у відділенні діють 40 ліжок: 20 – кардіоревматологічного і стільки ж ендокринологічного профілю.

Яків Цуглевич додав, що ремонт відділень ХОДЛ будуть проводити поетапно. Також цього року зміни торкнуться реанімаційного відділення. Там планують провести капітальний ремонт та забезпечити його новим сучасним обладнанням. Кошти на це уже виділені, а це 1 млн. грн.

Головний лікар ХОДЛ Віра Руда розповіла, що хочуть, аби реанімаційне відділення відповідало стандартам надання допомоги. Вона сподівається, що влада й надалі допомагатиме лікарні і буде покращувати її матеріально-технічний стан. Віра Іванівна підкреслила, що якщо на кожне відділення будуть виділяти, в середньому, 1 млн. 200 тис. грн., вдасться швидко відремонтувати весь корпус.

Яків Миколайович поінформував, що наразі існує серйозна проблема із відділенням гематології. Проте до нового року, сподівається, і її вдасться усунути. Воно також потребує ремонту, боксованих палат та необхідного обладнання, оскільки саме там допомогу отримують діти з онкологічними хворобами крові. У приміщенні консультативної поліклініки ОДЛ теж дуже тісно і вирішити питання про її перенесення буде можливим лише після розширення площ лікарні.

Директор ДОЗ запевнив, що на сьогодні обласна дитяча лікарня повністю забезпечена ліками, в тому числі і за державними програмами.

Олександр Корнійчук підкреслив, що Хмельницька область чи не єдина в Україні, яка не має повноцінної обласної дитячої лікарні. Проте найближчими роками цю проблему мають намір розв’язати. Розглядають кілька варіантів, серед яких будівництво нового корпусу або реконструкція вже існуючого приміщення колишнього військового шпиталю, що уже тривалий час не використовується. Дискусії на цю тему тривають.

Інна Левінська,
Хмельницький обласний Центр здоров’я.

1 1
1 1