На Хмельниччині побували знані столичні професори в галузі акушерства і гінекології

9 червня у конференц-залі Хмельницького міського перинатального центру провели науково-практичну конференцію «Актуальні питання в акушерстві та гінекології». Захід провели за участі члена-кореспондента Національної академії медичних наук України (НАМНУ), професора Володимира Медведя та завідувача кафедрою акушерства, гінекології та медицини плоду Національної медичної академії післядипломної освіти (НМАПО) ім. П. Л. Шупика, професора Світлани Жук. Почерпнути нову інформацію від знаних у нашій державі фахівців запросили профільних лікарів закладів охорони здоров’я області.

Відкриваючи конференцію, заступник директора Департаменту охорони здоров’я Хмельницької ОДА Тетяна Косовська підкреслила, що питання, котрі у своїх доповідях висвітлюють столичні доповідачі, з часом не втрачають своєї актуальності. Оскільки одним з головних завдань акушерсько-гінекологічної служби були і залишаються успішні пологи та народження здорової дитини. Дуже приємно, що попри всі труднощі в державі, акушерство і гінекологія основним своїм пріоритетом вважають професійність. Як би не змінювалась система, професійність завжди залишається на першому місці.

Професор Володимир Медвідь прочитав лекцію на тему поліпрагмазії в акушерстві, тобто необґрунтованого одночасного призначення великої кількості ліків. Він розповів про негативи від поліпрагмазії, побічні дії від надмірної медикаментозної терапії, несумісність у використанні медичних препаратів тощо.

Доповнила доповідь колеги професор Світлана Жук. Вона розповіла про прегравідарну стратегію як запоруку нормального перебігу вагітності та пологів, тобто комплексну підготовку до вагітності і пологів.

Інна Левінська,
Хмельницький обласний Центр здоров’я.

1 1