В обласній філармонії відбулися урочистості, присвячені Дню медичного працівника

15 червня, у Хмельницькій обласній філармонії пройшли урочистості, приурочені Дню медичного працівника. Це свято в Україні відзначають щороку, у третю неділю червня. Цьогоріч воно припало на 18 червня.

Представників найгуманнішої професії привітав голова Хмельницької обласної ради Михайло Загородний. Він підкреслив, що обласна влада сприяє тому, щоб медичні заклади краю могли надавати якісну кваліфіковану допомогу пацієнтам. Так, у 2016 році видатки на охорону здоров’я в розрахунку на 1 жителя краю дещо зросли і склали 1364 грн. Також у минулому році були освоєні кошти обласного бюджету на закупівлю ліків з вмістом інсуліну на суму майже 35 млн. грн., медикаментів для онкохворих на 11 млн. грн., дороговартісного обладнання, медикаментів, виробів медичного призначення на 83 млн. грн. На зубопротезування 270 учасників АТО у Хмельницькій обласній стоматполіклініці у минулому році виділили 740 тис. грн. Крім того, суттєву фінансову підтримку отримав обласний госпіталь ветеранів війни, куди було закуплено медичного обладнання та апаратури на понад 1,5 млн. грн. В обласний онкодиспансер придбали сучасне ендоскопічне обладнання, маммографічну систему з біопсійною приставкою, провели перезарядку джерела іонізуючого опромінення на загальну суму близько 12 млн. грн.

Біля 14 млн. грн. з обласного бюджету було освоєно на проведення капітальних ремонтів та реконструкцій в медичних закладах обласного підпорядкування – онкологічному та протитуберкульозному диспансерах, інфекційній лікарні, центрі екстреної медичної допомоги та медицини катастроф, госпіталі ветеранів війни. У переважній більшості лікувально-профілактичних закладів здійснили і поточні ремонти приміщень.

За словами Михайла Загородного, на ремонт відділення кардіоревматології з ліжками ендокринології в обласній дитячій лікарні було виділено майже 1, 5 млн. грн. Загалом, за останні півроку на обласну дитячу лікарню виділено 4,4 млн. грн. Ще 10 млн. зарезервовані на початок будівництва нового корпусу ХОДЛ.

Голова Хмельницької обласної ради запевнив, що основним пріоритетом медичної галузі краю й надалі залишатиметься покращення стану закладів охорони здоров’я, в першу чергу, обласних. Так, у цьому році передбачені капітальні видатки на суму майже 53 млн. грн., 15 з них – на початок будівництва корпусу ХОДЛ та реконструкцію обласного кардіологічного диспансеру. Також капітальні ремонти та придбання обладнання відбуватимуться у Хмельницькій обласній та обласній дитячій лікарнях, Хмельницькій міській інфекційній лікарні, обласній психіатричній лікарні № 1, обласній стоматологічній поліклініці. Крім того, в обласному протитуберкульозному диспансері здійснять заміну вікон та реконструкцію очисних споруд у с. Осташки. У Хмельницькому обласному онкодиспансері завершать капремонт радіологічного відділення. В обласному госпіталі ветеранів війни завершуватимуть капітальний ремонт реабілітаційного відділення, закуплять медичне обладнання, закінчать капремонту фасаду. На ці потреби обласна рада виділила більше 5 млн. грн.

Заступник голови Хмельницької ОДА Валерій Олійник наголосив, що метою реформи галузі охорони здоров’я є сучасні лікарні з найкращим діагностичним оснащенням, модернізованими та оновленими відділеннями, забезпеченими високоефективними медпрепаратами та лікування пацієнтів в комфортних умовах перебування, з високопрофесійним та високооплачуваним медперсоналом. На думку посадовця, саме медична реформа змінить на краще статус кожного медпрацівника і забезпечить доступність лікування кожному громадянину.

За словами Валерія Цезаревича, Хмельниччина входить до числа найуспішніших щодо темпів виконання Урядової програми «Доступні ліки». Також на 2017 рік виділено 67 млн. грн. капітальних видатків на покращення матеріально-технічного стану медзакладів та заходи з енергозбереження. Крім того, пріоритетним питанням влада краю визначила будівництво лікувально-діагностичного корпусу обласної дитячої лікарні.

Вітаючи колег з професійним святом, директор Департаменту охорони здоров’я Хмельницької ОДА Яків Цуглевич розповів про здобутки галузі за 2016 рік. Він підкреслив, що попри всі труднощі, вдалось зберегти стабільну роботу закладів охорони здоров’я краю. У 103 медичних закладах працюють 27 820 осіб, з них 4 875 лікарів, більше 12 тисяч середніх та майже 5 тисяч – молодших медичних працівників.

За словами Якова Миколайовича, головною метою роботи медичної сфери Хмельниччини залишається поліпшення здоров’я населення, забезпечення доступу всіх громадян до медичних послуг належної якості. В області, відповідно до вимог, організована первинна медична допомога на всіх територіях, окрім м. Нетішина. Функціонують центри ПМСД, розширюється мережа відокремлених амбулаторій сімейної медицини. Так, минулого року відкрито 10 амбулаторій загальної практики-сімейної медицини (АЗПСМ), в цьому році – уже 2: в с. Струга Новоушицького та Юр`ївка – Білогірського районів. На жаль, посади лікарів первинної ланки в області укомплектовані лише на 78 %, а в окремих центрах – ще менше. Всього на первинному рівні працюють 762 лікаря, із них – 498 – сімейних, 154 – педіатра та 110 – терапевтів. Матеріально-технічний стан закладів покращився. Зокрема, завершили будівництво Новоселицької АЗПСМ Полонського району, на фінішну пряму вийшло зведення корпусу Городоцької ЦРЛ, днями після реконструкції відкрили поліклініку Ізяславської ЦРЛ.

Яків Цуглевич додав, що лікарняні заклади області нині стоять на шляху перетворення. Зокрема, при лікарнях необхідно відкривати ефективні відділення невідкладної медичної допомоги, реабілітації, хоспісної та паліативної допомоги. Іще одним завданням є розширення мережі та пунктів постійного базування бригад швидкої медичної допомоги (ШМД). Цьогоріч відкрито 2 таких пункти, заплановано створити аналогічні у с. Купіль Волочиського, с. В. Зозулинці Красилівського, с. В.Жванчик Дунаєвецького, Вільховець Новоушицького та смт. Базалія Теофіпольського району.

З метою створення єдиної оперативно-диспетчерської служби обласного центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф (ЦЕМД та МК) проведено підготовчу роботу та розроблено проект підключення до телекомунікаційної мережі загального користування. На це потрібно ще 8,3 млн. грн. У цьому питанні посадовці сподіваються на допомогу МОЗ.

Також директор ДОЗ розповів про забезпечення, відповідно до обласної програми, медикаментами та виробами медичного призначення окремих категорій хворих, які мають хронічні хвороби. Зокрема, мова йде про хворих з хронічною нирковою недостатністю, на замісній нирковій терапії, гемодіалізі, перитоніальному діалізі, з трансплантованими органами, гемофілією, цукровим та нецукровим діабетом, діти з фенілкетонурією. Також закупляли тест-системи для скринінгу донорської крові, витратні матеріали для ін’єкційної інфузії та інші.

Яків Цуглевич наголосив, що у медичній галузі краю активно використовують сучасні технології. У цьому напрямку гарні показники роботи демонструє обласний перинатальний центр, де в акушерській практиці впроваджено органозберігаючі операції при маткових кровотечах. У міській дитячій лікарні проводиться лазерна терапія у лікуванні бронхопневмоній і гемангіом у дітей. Для діагностики патології центральної нервової системи у новонароджених використовують комп’ютерну томографію з контрастуванням, електроенцефалографію та аудіометрію. На базі обласної дитячої лікарні вирішено проблему стоматологічної санації дітей-інвалідів. Широко впроваджені малоінвазивні оперативні втручання у хірургічній практиці (у 14-ти закладах вторинного рівня), гінекологічній (в 10-ти), урологічній (в 6-ти), травматологічній практиці (у 3-х).

Однак, попри всі складнощі в роботі, в області збережено потужності та можливості закладів охорони здоров’я, продовжено розвиток сучасних діагностично-лікувальних технологій і, в цілому, досягнуто задовільних показників діяльності галузі.

Особливої уваги з боку обласної та державної влади, на думку Якова Цуглевича, потребує створення на базі обласного кардіологічного диспансеру сучасного профільного центру та будівництво нового корпусу обласної дитячої лікарні.

Також виступаючі вшанували тих, хто ніс або нині несе військову службу в зоні АТО, надає медичну допомогу пораненим безпосередньо на передовій.

Найдостойніші представники медичної галузі отримали подяки, грамоти, цінні подарунки та квіти від представників обласної влади та Департаменту охорони здоров’я. Завершилися урочистості святковим концертом.

Інна Левінська,
Хмельницький обласний Центр здоров’я.

1 1
1 1