На Всеукраїнській селекторній нараді проаналізували Урядову програму «Доступні ліки»

20 липня під головуванням Віце-прем’єр-міністра України Павла Розенка відбулася Всеукраїнська селекторна нарада. На ній аналізували, зокрема, стан реалізації Урядової програми «Доступні ліки». Хмельниччину на відеоселекторі представляли т.в.о. заступника голови Хмельницької обласної державної адміністрації Олег Гуменний, заступник директора Департаменту охорони здоров’я Наталія Федів, окремі посадові особи структурних підрозділів ОДА.

На початку наради Павло Розенко нагадав, що Уряд започаткував програму «Доступні ліки» у квітні поточного року, щоб вирішити одне з ключових завдань – покращити добробут громадян і подовжити тривалість життя в Україні. Програма передбачає надання безкоштовних або відшкодування частини вартості ліків від серцево-судинних захворювань, бронхіальної астми та діабету ІІ типу.

Хмельницька область є активним учасником Урядової програми “Доступні ліки”. Зокрема, участь у ній беруть 176 аптек та 281 аптечний пункт – загалом 457 закладів. До виписки рецептів залучено 706 лікарів первинної ланки, які станом на 15 липня виписали 284 тис. 530 пільгових рецептів, 75 % з них – відшкодовані. На реалізацію програми область отримала субвенцію в сумі 16 млн. 605 тис. грн., з яких уже освоїла 5 млн. 535 тис. грн.

Павло Розенко повідомив, що на сьогодні в Україні до реалізації державної програми «Доступні ліки» залучили 6200 аптечних установ, профінансовано понад 3 млн. 600 тис рецептів. З початку дії Урядової програми вже використано 126 млн. грн. або 25 % річного бюджету. За червень вже було профінансовано понад 1 млн. 500 рецептів.

Також Віце-прем’єр-міністр зазначив, що зміни до Державного бюджету України на 2017 рік передбачають збільшення фінансування програми «Доступні ліки» на 200 млн. грн. Крім того, заплановано розширити перелік ліків, що підлягають відшкодуванню, щонайменше на 50 нових препаратів. Посадовець додав, що необхідно більше працювати над зростанням кількості аптечних закладів на місцях та над номенклатурою тих ліків, які наявні в аптеках, а саме відповідність тому реєстру препаратів у аптеках, який затверджений Міністерством охорони здоров’я України.

У ході селектору Павло Розенко доручив МОЗ протягом двох найближчих тижнів - до 5 серпня - оприлюднити новий, розширений реєстр препаратів, які братимуть участь у програмі «Доступні ліки». Так, у новому розширеному реєстрі будуть представлені ліки виробників ЄС, України та світових виробників, таких як Індія та Ізраїль. Він заперечив розмови про те, що Уряд обирає найдешевші ліки і запевнив, що препарати, які виписують у рамках програми допомагають людям ефективно лікувати хвороби.

Інна Левінська,
Хмельницький обласний Центр здоров’я.

1 1