1

Валентин Тимофійович Грубляк

31 жовтня минає рік як Валентин Тимофійович Грубляк відійшов за межу вічності. Заслужений лікар України, кандидат медичних наук, доктор філософії, професор кафедри психолого-медико-педагогічних основ корекційної роботи Кам’янець-Подільського національного університету імені Івана Огієнка.

Насиченим був життєвий шлях Валентина Тимофійовича.

Народився він 16 листопада 1941 року у с. Ставчани Хотинського району Чернівецької області, у хліборобській сім’ї. В 4-річному віці залишився без матері, батько воював, виховання лягло на плечі дідуся з бабусею.

Закінчив Чернівецьке медичне училище, працював сільським фельдшером. Після служби в армії працював фельдшером на станції швидкої медичної допомоги у м. Чернівці.

У 1966 році вступив до Чернівецького медичного інституту, де познайомився зі своєю майбутньою дружиною, Клавдією Миколаївною. Після закінчення інституту подружжя Грубляків оселилось у м. Кам’янець-Подільському, де у 1972-1975 роках працював лікарем-неврологом міської лікарні, а у 1975 році Валентина Тимофійовича було призначено на посаду головного лікаря Будинку немовляти. Під його керівництвом цей заклад за підсумками року зайняв друге місце в Україні, за що отримав нагороду МОЗ СРСР «Відмінник охорони здоров’я».

Після цього Валентин Тимофійович отримав запрошення очолити міській відділ охорони здоров’я, який очолював з 1980 по 1988 рік. Чимало було зроблено за той час: побудовані хірургічний корпус міської лікарні, пологовий будинок, дитяча лікарня, дитяча молочна кухня, створена стоматологічна поліклініка, дві аптеки та медико-санітарна частина ВО «Електроприлад». Одночасно Валентин Тимофійович займався і науковою діяльністю: закінчив аспірантуру при Українському НДІ неврології і психіатрії, захистив кандидатську дисертацію.

У 1988 році В.Т.Грубляк очолив медсанчастину ВО «Електроприлад», а надалі – міську лікарню № 2, на базі якої був створений сучасний кардіоневрологічний центр, який обслуговував місто та сусідні райони.

Після тривалих етапів реорганізації охорони здоров’я у 2005 році на базі закладу був створений новий заклад – територіальний центр медико-соціальної реабілітації «Довголіття», директором якого був призначений Валентин Тимофійович і який очолював до 2013 року. За цей період медичні та соціальні послуги отримали тисячі кам’янчан, пенсіонерів, інвалідів та учасників війни, а реабілітаційні послуги у Кам’янці-Подільському досягли більш високого рівня.

У лютому 2007 року Валентин Тимофійович нагороджений відзнакою міської ради «Честь і шана», а у листопаді 2007 року – відзнакою Кам’янець-Подільського міського голови «За заслуги перед міською громадою».

Велику увагу Валентин Тимофійович приділяв науковій і викладацькій роботі як викладач Кам'янець-Подільського національного університету ім.. Івана Огієнка, доцент, професор кафедри психолого-медико-педагогічних основ корекційної роботи, за що отримав нагородні Грамоти від Міністерства освіти та Міністерства охорони здоров’я України.

Валентин Тимофійович був автором більше 70 наукових праць, 5 винаходів, 15 рацпропозицій, монографії та 3 навчальних посібників.

Валентин Тимофійович був надзвичайно чуйною людиною, справжнім фахівцем своєї справи, якого добре знали і поважали не тільки на Поділлі, а і за межами України.

Справу батька продовжили його сини, молодший з яких (Володимир Валентинович) очолює Кам’янець-Подільську міську станцію переливання крові, старший (В’ячеслав Валентинович) за фахом лікар, працює на посаді доцента кафедри психолого-медико-педагогічних основ колекційної роботи Кам’янець-Подільського національного університету імені Івана Огієнка, кмн.

Світла пам’ять про нашого відомого земляка В.Т.Грубляка залишаться назавжди у серцях колег і друзів, тих, хто працював і спілкувався з ним, звертався за порадою та допомогою.

Департамент охорони здоров’я обласної державної адміністрації.