Комітет з питань бюджету Верховної Ради України провів виїзне засідання на Хмельниччині

Проведення виїзних засідань депутати Верховної Ради вважають надзвичайно важливим, адже таким чином народні обранці особисто можуть почути проблемні питання, які потребують вирішення на всеукраїнському рівні. Засідання провели у Хмельницькій обласній державній адміністрації під керівництвом голови Комітету Верховної Ради України з питань бюджету, народного депутата Андрія Павелко.

Питання створення повнопрофільної Хмельницької обласної дитячої лікарні та єдиного центру з надання кардіологічної та кардіохірургічної допомоги на базі Хмельницького обласного кардіологічного диспансеру озвучив директор Департаменту охорони здоров’я Яків Цуглевич.

Яків Миколайович повідомив, що реформування галузі охорони здоров’я області проводиться у чіткій відповідності до напрямів державної політики виключно за вимогами чинного законодавства. Головним питанням наразі залишається функціонування повнопрофільної Хмельницької обласної дитячої лікарні. Досягти цього можливо через будівництво нового лікувально-діагностичного корпусу на 185 ліжок (потреба в коштах становить 200 млн. грн.).

Обласна дитяча лікарня – це єдиний в області спеціалізований дитячий заклад третинного рівня. Однак, всупереч вимогам, у структурі закладу відсутній повний спектр спеціалізованих медичних служб для надання допомоги дітям області. Така лікарня, на жаль, єдина в Україні. Розпорошення служб по різних закладах не сприяє раціональному використанню медичного потенціалу в інтересах здоров’я дітей області. Концепцією створення повнопрофільної обласної дитячої лікарні попередньо пропонувалось будівництво двох нових корпусів на 110 та 75 ліжок.

Проте в сучасних умовах більш чіткого планування та ефективного використання ресурсів за пропозиціями комісій обласної ради, робочої групи, спеціалістів Департаменту, суттєво переглянута проектно-кошторисна документація 2012 року. Так, запропоновані зміни з розгортанням у новобудові 185 спеціалізованих ліжок, у т.ч. хірургічного та неонатологічного профілів, які враховують найкращі сучасні технології щодо медичних закладів. Зараз у трьох закладах області розгорнуто 495 спеціалізованих дитячих ліжок. Якщо вдасться реалізувати проект, ця кількість зменшиться на 100 з інтенсифікацією лікувально-діагностичного процесу.

Яків Цуглевич додав, що не менш важливим питанням є створення єдиного центру з надання кардіологічної та кардіохірургічної допомоги на базі Хмельницького обласного кардіологічного диспансеру.

Враховуючи велику частку кардіологічної патології у структурі смертності населення, у державі впроваджується проект із створення та розвитку регіональних реперфузійних мереж.

У Хмельницькій області передбачено проведення реконструкції будівлі обласного кардіологічного диспансеру. Після цього у цей заклад з обласної лікарні мають намір перевести відділення кардіохірургії та інтервенційної кардіології, що відповідатиме сучасним європейським стандартам. Як наслідок - пацієнт матиме можливість отримати весь обсяг протокольного лікування в одному закладі.

За результатом засідання присутні зазначили важливість розглянутих питань, конструктивність обговорення, та запевнили, що пропозиції з вирішення озвучених проблем будуть детально опрацьовані.

За матеріалами офіційного сайту Хмельницької ОДА

1 1
1