У Хмельницькому провели наради і семінари для акушерів-гінекологів, сімейних лікарів та ортопед-травматологів та інфекціоністів

24 жовтня у виставковій залі Хмельницької торгово-промислової палати відбувся навчальний семінар – майстер-клас «Здоров’я жінки у 21 столітті». Організували захід Міністерство охорони здоров’я України, Національна медична академія післядипломної освіти ім. П. Л. Шупика, Львівський національний медичний університет ім. Данила Галицького та Дніпропетровська медична академія.

Участь у семінарі взяли акушери-гінекологи та лікарі загальної практики/сімейної медицини Хмельницької області. Досвідом та знаннями з ними ділилася професор кафедри акушерства та гінекології № 1 Одеського національного медичного університету, доктор медичних наук Олена Носенко. Майстер-класи провели завкафедрою акушерства та гінекології Дніпропетровської медичної академії, доктор медичних наук, професор Валентин Потапов, заслужений лікар України, завкафедрою акушерства, гінекології та медицини плоду Національної медичної академії післядипломної освіти ім. П. Л. Шупика, доктор медичних наук, професор Світлана Жук, завкафедрою акушерства, гінекології та перинатології факультету післядипломної освіти Львівського національного медичного університету ім. Д. Галицького, доктор медичних наук, професор Віра Пирогова. У своїх доповідях фахівці порушили питання репродуктивного здоров’я, сучасних аспектів пробіотичної терапії, ризиків та загроз при резус-конфлікті, запальних захворювань статевих органів, підготовки родових шляхів та інші.

Після завершення доповідей всі зареєстровані учасники отримали сертифікати МОЗ.

Цього ж дня, в актовому залі Державного патологоанатомічного центру відбулася науково-практична конференція Асоціації ортопед-травматологів Хмельницької області. На порядок денний засідання винесли інформацію про сучасний погляд на лікування політравми, профілактику та лікування ускладнень при ендопротезуванні суглобів. Делегати від Хмельницької області, котрі побували на попередніх науково-практичних конференціях державного масштабу, повідомили про новинки у галузі ортопедії та травматології.

Водночас, в актовому залі Хмельницької міської інфекційної лікарні відбулися заняття для інфекціоністів та дитячих інфекціоністів міста Хмельницького та області. У ході зібрання його учасники заслухали інформацію про сучасну діагностику та лікування грипу та ГРВІ, профілактику грипу, кору та вітряної віспи. Також підбили підсумки епідемічного сезону 2016-2017 р.р. в Україні та світі. Крім того, під час занять підсумували виконання Державної цільової соціальної програми профілактики, діагностики та лікування вірусних гепатитів на період до 2016 року. На завершення присутні проаналізували матеріали Всеукраїнської науково-практичної конференції «Епідеміологічні та клінічні ускладнення інфекційних та паразитарних хвороб у сучасних умовах», що відбулася 5-6 жовтня у Житомирі.

Інна Левінська,
Хмельницький обласний Центр здоров’я.

1 1
1 1
1 1