В Ізяславі відкрили ще 1 амбулаторію

31 жовтня в Ізяславі відбулося відкриття нової міської амбулаторії загальної практики/сімейної медицини №2. Медичну установу відкрили у приміщенні корпусу поліклініки Ізяславської центральної районної лікарні.

Привітали колектив закладу директор Департаменту охорони здоров’я обласної державної адміністрації Яків Цуглевич, головний лікар Хмельницької обласної психіатричної лікарні №1 Володимир Демчук, голова районної державної адміністрації, депутат обласної ради Борис Яцков, голова районної ради Сергій Шлегель, секретар Ізяславської міської ради Наталія Попко, головний лікар Ізяславської ЦРЛ Олександр Агапій, головний лікар Ізяславського районного центру первинної медико-санітарної допомоги Сергій Літвінчук.

Вітаючи учасників святкового заходу директор Департаменту охорони здоров’я обласної державної адміністрації Яків Цуглевич наголосив на необхідності швидкого та якісного перезапуску первинної ланки медичної допомоги та покращення медичного обслуговування.

«Потрібно докласти всіх зусиль, щоб пришвидшити перехід на нову систему, бо вона дасть більше фінансування на первинну ланку. Всі підзаконні й нормативні акти, які будуть регулювати фінансування реформи, Міністерство охорони здоров’я України подасть на розгляд Кабінету Міністрів України, на перехідний період для первинної ланки медичної допомоги залишиться субвенція, згідно з внесеною у законопроект правкою», – сказав Яків Миколайович.

Також, посадовець роз’яснив присутнім основні кроки впровадження реформи:

  1. автономний статус закладу – медичний заклад не зможе працювати за договором з пацієнтом, якщо заклад не перебуватиме в статусі комунального некомерційного підприємства. Можна розпочинати робиту вже зараз, відповідні методичні рекомендації Міністерство розіслало і готове консультувати додатково;
  2. можливість працювати з електронною системою, бо робота йтиме з електронним реєстром;
  3. підготувати людей, щоб вони могли обрати свого лікаря, куди для цього йти, як його шукати і як оформляти документи.

Також Яків Цуглевич зосередив увагу на законопроекті № 7117 про медичне обслуговування у сільській місцевості, що передбачає з наступного року додаткові кошти зі спеціального фонду державного бюджету на кожну область. Також розробляються, разом із Міністерством регіонального розвитку, рішення та моделі організації первинної допомоги, під які виділятимуть цільові кошти.

Вітаючи присутніх із відкриттям міської амбулаторії загальної практики сімейної медицини голова районної державної адміністрації, депутат обласної ради Борис Яцков наголосив на необхідності втілення медичної реформи на місцях, адже необхідно забезпечити якісне надання медичних послуг людям, незалежно від місця проживання.

Після урочистого відкриття гості закладу оглянули робочі кабінети та маніпуляційні, поспілкувалися із працівниками амбулаторії.

Також, під час перебування в Ізяславі, директор Департаменту охорони здоров’я ОДА Яків Цуглевич ознайомився із роботою хірургічного відділення Ізяславської ЦРЛ. Головний лікар закладу Олександр Агапій розповів про перспективи розвитку відділення та поділився планами на майбутнє.

Відкриття амбулаторії стане ще одним кроком для наближення медичних послуг до мешканців міста, їх вчасного обстеження та лікування.

Довідково.

В Ізяславській АЗПСМ № 2 медичну допомогу надаватимуть 3954 дорослим та 725 дітям мікрорайону «Старе місто». У закладі прийом будуть здійснювати 2 лікаря-терапевта, 1 педіатр, 3 медичні сестри. Денний стаціонар розрахований на 2 ліжка, є можливість пройти ЕКГ-діагностику.

Для оснащення амбулаторії з місцевого бюджету було виділено 29 700 грн. Кошти витратили на придбання меблів та медичного обладнання.

За матеріалами Ізяславського ЦПМСД та Ізяславської ЦРЛ

1 1
1 1