ПРО РЕЗУЛЬТАТИ ОЦІНКИ РЕГІОНАЛЬНОЇ ЦІЛЬОВОЇ СОЦІАЛЬНОЇ ПРОГРАМИ З ПРОТИДІЇ ВІЛ-ІНФЕКЦІЇ/СНІДУ ЗА 2009 – 2016 РОКИ У ХМЕЛЬНИЦЬКІЙ ОБЛАСТІ

На сьогодні Україна має національну стратегію щодо подолання епідемії ВІЛ-інфекції, яка затверджена на законодавчому рівні та має назву Загальнодержавної цільової соціальної програми протидії ВІЛ-інфекції/СНІДу на 2014–2018 роки (далі – Національна програма). Керуючись Національною програмою, в Хмельницькій області була розроблена та затверджена рішенням Хмельницької обласної ради від 20.08.2015 №33-3/2015 Обласна цільова соціальна програма з протидії ВІЛ-інфекції/СНІДу на 2015–2018 роки.

Станом на 2017 р. в області не проводилось комплексне оцінювання результативності заходів регіональної програми та її впливу на епідемію в області.

Оцінка регіональної програми розпочата з кабінетного дослідження. Першочергово було оцінено вплив Програми на епідемію в регіоні шляхом оцінки індикаторів впливу. Для цього було обрано ключові індикатори впливу (захворюваність, смертність, поширеність та ін.), включаючи індикатори впливу Плану МіО. В подальшому було оцінено виконання інших індикаторів Плану МіО, досягнення каскадних індикаторів.

В рамках проведення оцінки побудований крос-секційний каскад послуг ЛЖВ, відповідно до рекомендацій ВООЗ, які було адаптовано з урахуванням особливостей системи епіднагляду на регіональному рівні.

Представлені у звіті результати дослідження надають інформацію про рівень поширеності ВІЛ-інфекції та основних ризикованих поведінкових практик представників КГР, рівня їх доступу до програм профілактики та лікування.

Дана оцінка є важливим кроком у підготовці розробки регіональної програми на 2019–2023 роки, яка повною мірою має відповідати новій стратегії ЮНЕЙДС щодо прискорення заходів у відповідь на ВІЛ/СНІД (Fast Track), та забезпечить виконання цільових показників «90-90-90».

Оцінка регіональних програм проводена фахівцями Хмельницького обласного центру профілактики і боротьби зі СНІДом у співпраці з ДУ «Центр громадського здоров’я МОЗ України» та МБФ «Альянс громадського здоров’я» за фінансової підтримки Центрів США з контролю та профілактики захворювань (CDC).


За матеріалами Хмельницького обласного Центру СНІДу.