Управління охорони здоров’я міста Хмельницького відзвітувало про результати роботи у 2017 році

За словами посадовців управління охорони здоров’я Хмельницької міської ради, у минулому році мережу ЛПЗ міста поповнили 3 заклади. Так, у зв’язку із розмежуванням первинної і вторинної медичної допомоги, в обласному центрі створили 2 центри ПМСД. А ДЗ «Вузлова лікарня станції «Гречани» Південно-Західної залізниці» (прийнята на баланс територіальної громади міста в 2016 році) реорганізовано в КЗ «Хмельницький міський лікувально-діагностичний центр».

У 2017 році з міського бюджету були виділені 30 млн. грн. на медикаменти, в тому числі на закупівлю лікарських засобів та виробів медичного призначення для безкоштовного лікування мешканців міста у відділеннях анестезіології та палатах з ліжками інтенсивної терапії протягом перших трьох днів госпіталізації. Також у стаціонарних відділеннях Хмельницької міської лікарні (ХМЛ) пацієнтів забезпечують медикаментами та виробами медичного призначення з розрахунку, в середньому, 300 грн. на 1 пацієнта. У Хмельницькій міській дитячій лікарні (ХМДЛ) всіх пацієнтів безкоштовно забезпечують медикаментами впродовж всього періоду стаціонарного лікування. Крім того, необхідні медикаменти закупили для травматологічних пунктів ХМЛ та ХМДЛ, меддопомогу в яких надають безкоштовно всім, хто її потребує.

До позитивів у роботі УОЗ Хмельницького зараховує і вперше запроваджене безкоштовне планове обстеження містян на МРТ у ХМЛ. Дітей міста, хворих на цукровий діабет, безоплатно забезпечували тест-смужками до індивідуальних глюкометрів та розхідними матеріалами. Крім того, дітей пільгових категорій у міських центрах ПМСД безкоштовно щеплювали проти грипу вакциною «Ваксігрип», було придбано експрес-тести для діагностики грипу на первинній ланці.

У минулому році на базі Хмельницького міського перинатального центру (ХМПЦ) у складі Центру планування сім`ї та репродукції людини створено Відділ допоміжних репродуктивних технологій. Для цього придбали дороговартісне медичне обладнання на майже 3,6 млн. грн. В УОЗ пишаються тим, що це єдиний в Україні структурний підрозділ, де працюватиме соціальна програма для лікування безпліддя. Таким чином, бездітні подружжя можуть пройти безкоштовне обстеження та лікування. Оплатити необхідно лише вартість медикаментів та витратних матеріалів.

У 2017 році було придбано маммологічний комплекс, вартістю більше 4, 7 млн. грн. Після багаторічної перерви, зумовленої відсутністю маммографа, у міському перинатальному центрі відновили обстеження молочної залози у жінок.

Керівники медичної галузі Хмельницького повідомили, що виділено понад 6 млн. грн. для забезпечення амбулаторних закладів лікзасобами, засобами технічної реабілітації, зубопротезування та слухопротезування пільгових категорій (у разі амбулаторного лікування). Зокрема, міській об’єднаній стоматполіклініці виділили 500 тис. грн. для надання безкоштовної стоматдопомоги учасникам АТО. У Хмельницькій міській поліклініці № 2 відкрито психіатричний кабінет розладів, пов’язаних зі стресом та медико-психологічної реабілітації їх наслідків. Допомогу в ньому, крім учасників АТО, надають усім бажаючим.

Особливу увагу приділяють і питанню відкриття відділення гемодіалізу у ХМЛ. На здійснення капремонту відповідного приміщення з міського бюджету було виділено понад 950 тис. грн.

Близько 20 років не проводили капремонтів корпусів міської лікарні. Тому у 2017 році здійснили низку таких заходів, заміну покрівлі, благоустрій прилеглої території. Капремонтів також зазнали і харчоблоки ХМЛ та ХМДЛ. У дитячій лікарні капітально відремонтували хірургічне відділення, інженерні мережі та кабінети поліклінічного корпусу.

В інших закладах охорони здоров’я Хмельницького теж виконали ряд капітальних та поточних ремонтів приміщень, обладнання, придбано комп’ютерну техніку. Понад 800 тис. грн. з бюджету міста було виділено на впровадження енергозберігаючих технологій.

Після завершення капітального ремонту та утеплення фасаду головного корпусу ХМПЦ закуплено і здійснено монтаж 3 модульних теплових пунктів на загальну суму 730 тис.

Крім того, у минулому році всі міські заклади охорони здоров’я долучилися до проекту «Є ЛІКИ», активно брали участь в Урядовій програмі «Доступні ліки», успішно перейшли на забезпечення хворих препаратами інсуліну через аптечні заклади.

Посадовці УОЗ підкреслюють, що ефективно працює при управлінні й громадська рада. А покращенню комунікації та зворотного зв’язку з населенням, сприяє створена при УОЗ гаряча лінія за тел. 707-103.

На перспективу структурні підрозділи охорони здоров’я Хмельницького працюватимуть над розширенням та оснащенням мережі амбулаторій загальної практики/сімейної медицини, комп’ютеризацією закладів (створенням електронної карти пацієнта та єдиного інформаційного медичного простору), утворенням міського реабілітаційного центру для запровадження всіх видів медичної реабілітації. Пріоритет у роботі первинної ланки у Хмельницькому надаватимуть заходам з профілактики захворювань.


Інна Левінська,
Хмельницький обласний Центр здоров’я.

1 1