Інформація щодо професіоналізації сфери публічних закупівель та підвищення рівня знань суб’єктів сфери публічних закупівель


За підтримки Проекту Європейського Союзу «Підтримка реалізації Стратегії реформування публічних закупівель/ Дорожньої карти для гармонізації України» на Платформі масових відкритих онлайн-курсів Prometheus оновлено безкоштовний онлайн-курс «Публічні закупівлі», який доступний з 24 травня 2019 року. У ньому, зокрема, базовий та поглиблений рівні онлайн-курсів об’єднано в 1 онлайн-курс з єдиним підсумковим тестуванням та вільним доступом до всіх модулів одразу. Також відбулась заміна текстів лекцій та тестових питань в усіх 13 модулях. Крім того, додано новий модуль – відео-лекція, презентація та текстова лекція, що присвячені законопроекту щодо нової редакції Закону України «Про публічні закупівлі».

Курс читають провідні українські та міжнародні фахівці й експерти у сфері закупівель. Після успішного проходження тестування кожен слухач має можливість отримати сертифікат про (успішне завершення) проходження онлайн-курсу.

Крім того, з 3 червня 2019 року планується оновлення безкоштовного онлайн-курсу «Публічні закупівлі для бізнесу». У цьому курсі передбачена заміна текстів лекцій у 2 модулях, повна заміна тестових питань та створення нового модулю (відео-лекція, презентація та текстова лекція), присвяченого рекомендаціям щодо участі українського бізнесу у публічних закупівлях інших країн, насамперед Європейського Союзу та країн, котрі приєдналися до Угоди Світової організації торгівлі про державні закупівлі.

Варто нагадати, що наказом Міністерства соціальної політики України від 18.02.2019 № 234, яким затверджено професійний стандарт, «Фахівець з публічних закупівель» передбачено можливість проходження курсів, у тому числі безкоштовних онлайн-курсів, рекомендованих Уповноваженим органом у сфері публічних закупівель.