1

Інсульт - гостре порушення мозкового кровообігу (крововилив, закупорка судин головного мозку), що викликає загибель мозкової тканини. З точки зору сучасної медицини, інсульт - це тяжке і дуже небезпечне ураження центральної нервової системи. Навіть в наші дні інсульт у багатьох випадках призводить до загибелі або важкої інвалідності хворого. Традиційна медицина знає лише два шляхи боротьби з інсультом - профілактика і симптоматичне лікування наслідків хвороби. Попередження інсульту (та його повторення) залежить від правильного режиму праці та відпочинку, раціонального харчування та врегулювання сну, нормального психологічного клімату в сім'ї та на роботі, своєчасного лікування серцево-судинних захворювань - ішемічної хвороби серця та гіпертонічної хвороби.

При наявності факторів ризику зростає необхідність прийому лікарських препаратів, які покращують мікроциркуляцію судин головного мозку, а також ліків, які попереджують гіпоксію (нестачу кисню) головного мозку.

Інсульт визнано однією із найважливіших проблем суспільного здоров'я в зв'язку з тим, що він є однією із основних причин смерті.

NSA (Національна Асоціація Інсульту США) розробила рекомендації із профілактики інсульту, які є актуальними для населення будь-якої країни. "Попередити легше, ніж лікувати" - цей класичний вислів особливо відноситься до інсульту.

1
1