На Хмельниччині готуються до Всеукраїнської акції, приуроченої Дню протидії торгівлі людьми

23 липня у Будинку рад відбулася всеукраїнська відеоселекторна нарада з питань протидії торгівлі людьми. З регіонами спілкувалася заступник Міністра соціальної політики України Наталія Федорович. Від Хмельниччини участь в нараді взяли перший заступник голови облдержадміністрації Володимир Кальніченко, представники Департаменту соціального захисту населення, Департаменту охорони здоров’я, Служби у справах дітей облдержадміністрації, управління ДМС у Хмельницькій області, Обласної служби зайнятості та інші.

За словами Наталії Федорович, 30 липня на всеукраїнському рівні мають намір провести широкомасштабну інформаційну кампанію, приурочену до Всесвітнього дня протидії торгівлі людьми, який припадає саме на 30 липня. Посадовець нагадала, що заходи такого спрямування проводять уже третій рік поспіль. Роблять це, щоб нагадати громадянам про ризики та небезпеки, які можуть чекати на них, коли вони потраплять до рук торгівців людьми. А такі випадки, на жаль, останніми роками почастішали. І, не рідко, таке трапляється, коли люди їдуть на заробітки за кордон. Тому Мінсоцполітики цього року заплановано провести публічні акції, трансляцію відеороликів, розміщення соціальної реклами у засобах масової інформації, тощо.

Зокрема, 30 липня, у всіх областях України та місті Києві одночасно проведуть інформаційну акцію з відкриттям арт-інсталяції «Лабіринт можливостей». Ініціаторами такого заходу є Мінсоцполітики у співпраці з Представництвом МОМ в Україні та Координатором проектів ОБСЄ в Україні. У такий спосіб мають намір привернути увагу громадян до злочинів, пов’язаних із торгівлею людьми, та продемонструвати можливі ризики потрапляння до тенет торгівців людьми, у разі прийняття ризикових пропозицій. Інсталяція виглядатиме як своєрідний лабіринт, через який пропонуватимуть пройти громадянам. Наталя Федорович запропонувала долучити до участі в акції, в першу чергу, осіб, котрі перебувають на обліку у службі зайнятості, молодь та студентів. Бо саме вони в пошуках роботи можуть стати легкою наживою для торгівців людьми.

Довідково. При обласній державній адміністрації створено Координаційну раду з питань сім’ї, гендерної рівності, демографічного розвитку, запобігання насильству в сім’ї та протидії торгівлі людьми, засідання якої відбуваються щоквартально. Щорічно проводяться обласні заходи до відзначення Всесвітнього дня боротьби з торгівлею людьми (30 липня) та Європейського дня боротьби з торгівлею людьми.

За період 2013 – 2018 р.р. 23 мешканці Хмельниччини отримали статус особи, яка постраждала від торгівлі людьми. З них шестеро набули такого статусу уже цього року.


Інна Левінська,
Хмельницький обласний Центр здоров'я.

1 1