У Хмельницькому пройшла інформаційна акція до Всесвітнього дня боротьби з торгівлею людьми

30 липня поблизу ХОДТРК «Поділля-центр» провели інформаційну акцію «Лабіринт можливостей», присвячену Всесвітньому дню боротьби з торгівлею людьми. На захід запросили, в першу чергу, клієнтів Служби зайнятості та студентів. Проте долучитися мали змогу усі бажаючі.

Організатори запевнили: жертвою торгівців людьми може стати будь-хто і не лише за кордоном, але й в Україні. Тому учасники акції мали змогу пройти своєрідним лабіринтом, в якому поставали перед вибором – як під час подорожі або навчання за кордоном діяти в тій чи іншій ситуації, щоб не потрапити у небезпеку. Бо торгівля людьми – це форма сучасного рабства та порушення прав людини, від якої потерпають не лише чоловіки й жінки, але й діти. Проте «небезпеку видно не одразу». Під час квесту його учасники змогли переконатися, чи добре вони обізнані із правилами особистої безпеки, міграції і працевлаштування за кордоном. Також дізналися, які потенційні небезпеки можуть чекати навіть у звичній ситуації, як діяти та куди звертатися, якщо вони потрапили у скруту під час перебування за кордоном. Крім того, учасників акції «Лабіринт можливостей» вчили уникати дій, що можуть призвести до потрапляння до рук торгівців людьми, а також відмовлятися від сумнівних пропозицій працевлаштування.

Арт-інсталяцію Всеукраїнської інформаційної акції «Лабіринт можливостей», приуроченої Всесвітньому дню боротьби з торгівлею людьми, на загальнодержавному рівні організували Міністерство соціальної політики у співпраці з Представництвом МОМ в Україні, Координатором проектів ОБСЄ в Україні. На Хмельниччині в рамках обласного етапу захід провели за підтримки Департаменту соціального захисту населення, Департаменту охорони здоров’я та Служби у справах дітей облдержадміністрації, Хмельницького ОЦССДМ, ГУ Національної поліції, управління ДМСУ, ГТУЮ в Хмельницькій області, Обласного центру зайнятості, БФ «Ксена».

Довідково.

У 2013 році Генеральна Асамблея ООН проголосила 30 липня Всесвітнім днем протидії торгівлі людьми. При цьому зазначили, що в цей день необхідно підвищувати рівень поінформованості громадян стосовно глобальної проблеми торгівлі людьми і привертати увагу до складної ситуації жінок, чоловіків та дітей, які стали жертвами цього злочину, а також заохочувати людей активно допомагати постраждалим і протидіяти торгівлі людьми.

Метою торгівлі людьми може бути:

  • трудова експлуатація;
  • сексуальна експлуатація, використання у проституції та порнобізнесі;
  • примусове жебрацтво;
  • примусове втягнення у злочинну діяльність;
  • примусове вилучення органів;
  • продаж дитини;
  • сурогатне материнство.

Відповідно до законодавства, торгівля людьми – це здійснення незаконної угоди, об’єктом якої є людина, а також вербування, переміщення, переховування, передача або одержання людини, вчинені з метою експлуатації, у тому числі сексуальної, з використанням обману, шахрайства, шантажу, уразливого стану людини або із застосуванням чи погрозою застосування насильства, з використанням службового становища або матеріальної чи іншої залежності від іншої особи, що відповідно до Кримінального кодексу України визнаються злочином.


Інна Левінська,
Хмельницький обласний Центр здоров'я.

1 1
1 1