У ХОГВв відбулися урочистості з нагоди Дня захисника України

11 жовтня у Хмельницькому обласному госпіталі ветеранів війни пройшли урочистості, присвячені Дню захисника України. Зі словами вітань до працівників та пацієнтів лікувального закладу звернулися заступник голови Хмельницької обласної ради Валерій Лєсков, заступник директора Департаменту соцзахисту населення Хмельницької ОДА Володимир Паламарчук, головний лікар ХОГВв Оксана Бочкарьова.

Захід розпочали з хвилини мовчання за полеглими захисниками рідної землі.

За словами головного лікаря закладу Оксани Бочкарьової, ХОГВв надає допомогу учасникам різних воєн з 1991 року. За цей час лікування у госпіталі пройшли майже 156 тисяч пацієнтів.

Указом Президента України 2014 року госпіталі ветеранів війни визначено закладами для проведення реабілітації учасників АТО. У зв’язку зі збройною агресією на сході нашої держави, з листопада 2014 року тут почали госпіталізувати на стаціонарне лікування демобілізованих учасників АТО.

За час проведення антитерористичної операції в госпіталі вже проліковано близько 2 тисяч учасників і щоденно на лікуванні перебувають 25-35 осіб цієї категорії. Проте практично кожен демобілізований боєць потребує ще й надання медико-психологічної допомоги.

Оксана Валеріївна підкреслила, що за сприяння Хмельницької обласної ради та адміністрації за останні 3 роки вдалося значно покращити матеріально-технічний стан госпіталю, на що було виділено близько 30 млн. грн. Завдяки новому сучасному обладнанню та поліпшенню умов перебування, з’явилася можливість покращити надання медичної допомоги пацієнтам.

Посадовці також привітали учасників зібрання з Днем захисника України. Так, заступник голови Хмельницької обласної ради Валерій Лєсков вручив грамоту Хмельницької обласної ради учаснику АТО Владиславу Канашевському з с. Зелені Курилівці Новоушицького району. А заступник директора Департаменту соцзахисту населення Хмельницької ОДА Володимир Паламарчук передав почесну грамоту Хмельницької ОДА учаснику в зоні операції Об’єднаних сил (ООС) Олегу Бляхарському. Обоє нагороджених наразі проходять лікування у ХОГВв.

Настрою учасникам урочистостей додав виступ народного художнього ансамблю танцю «Подолянчик» Хмельницького міського палацу творчості дітей та юнацтва.


Інна Левінська,
Хмельницький обласний Центр здоров’я.

1 1
1 1
1 1
1