У Хмельницькому заклали капсулу під будівництво нового лікувально-діагностичного корпусу обласної дитячої лікарні

19 жовтня на території Хмельницької обласної дитячої лікарні урочисто заклали капсулу та встановили перший фундаментний блок нового лікувально-діагностичного корпусу. Участь у цій важливій події взяли голова Хмельницької ОДА Вадим Лозовий, голова Хмельницької обласної ради Михайло Загородний, директор Департаменту охорони здоров’я Хмельницької ОДА Яків Цуглевич, головний лікар обласної дитячої лікарні Віра Руда, депутати обласної ради, представники підрядної організації, що виконує роботи, медичні працівники та громадськість.

Керівники Хмельницької ОДА та обласної ради подякували усім, хто долучився до реалізації цього вкрай важливого для нашого краю проекту. Спорудження цієї медичної установи вони вважають стратегічним напрямком роботи влади краю. Посадовці сподіваються, що будівництво вдасться завершити у заплановані строки і діти зможуть отримувати допомогу високого рівня на теренах області.

Директор Департаменту охорони здоров’я Яків Цуглевич розповів, що про необхідність будівництва цього корпусу говорили вже давно, проте до справи не доходило. Шлях був тернистий, документацію виготовляли довго, кілька разів її доводилось переробляти. Проте завдяки спільним зусиллям депутатів різних рівнів, в тому числі і нардепів, вдалося зрушити справу з мертвої точки і нині будівництво нового корпусу – у розпалі.

Головний лікар Хмельницької обласної дитячої лікарні Віра Руда зачитала текст послання до нащадків, що міститься у капсулі. Всі разом посадовці урочисто замурували послання у фундамент майбутньої будівлі. Зверху встановили перший фундаментний блок, а керуючий Хмельницькою єпархією УПЦ КП Митрополит Хмельницький і Кам`янець-Подільський Антоній освятив цю добру справу.

Довідка.

Хмельницька обласна дитяча лікарня – єдиний в області дитячий лікувально-профілактичний заклад третинного рівня, що надає високоспеціалізовану стаціонарну та амбулаторно-поліклінічну медичну допомогу дитячому населенню області, забезпечує цілодобову консультативну анестезіологічну та інтенсивну допомогу дітям краю. Через відсутність у структурі закладу повного спектру медичних служб всупереч галузевих вимог, застарілість та невідповідність санітарно-гігієнічним та будівельним нормам матеріальної бази обласної дитячої лікарні депутати обласної ради у 2017 році ухвалили рішення про будівництво сучасного повнопрофільного лікувально-діагностичного корпусу.

У березні 2018 року депутати обласної ради виділили 30 млн. грн. на будівництво закладу. Окрім того, 10 млн. грн. на спорудження сучасного медичного закладу надано з Державного фонду регіонального розвитку. Далі, поетапно, влада має намір передбачати необхідні кошти на фінансування запланованих проектно-кошторисною документацією робіт. Загалом, за попередніми підрахунками спеціалістів, орієнтовна загальна вартість будівництва повнопрофільного лікувально-діагностичного корпусу дитячої лікарні сягає понад 330 млн. гривень.

Будівництво корпусу обласної дитячої лікарні здійснює ТОВ «Будівельний Альянс Груп». Споруджувальні роботи розпочато у серпні цього року. Наразі завершується етап заглиблення 570 паль, влаштування бетонних розтверок та монтаж перших фундаментних блоків. Завершити будівництво та ввести корпус в експлуатацію заплановано на кінець 2021 року.

Спорудження сучасного лікувально-діагностичного корпусу лікарні дасть можливість реалізувати права кожної дитини на повноцінне отримання доступної високоспеціалізованої медичної допомоги за сучасними галузевими стандартами та протоколами з повним обсягом консультативних, лабораторних, функціональних, інструментальних методів дослідження, забезпечувати максимально можливий рівень якості життя хворих дітей, дозволить сконцентровувати кадрові та матеріальні ресурси, впроваджувати прогресивні медичні технології.

Нині у Хмельницькій обласній дитячій лікарні розгорнуто 230 ліжок за 11-ма профілями у 7 відділеннях. Обласна дитяча консультативна поліклініка розрахована на 110 відвідувань за зміну. Консультативний прийом за 17 спеціальностями проводять головні дитячі спеціалісти Департаменту охорони здоров’я, фахівці лікарні та викладачі ФПО ВНМУ ім. М.І.Пирогова. Обласна дитяча лікарня є базою до- та післядипломної підготовки лікарів і молодших медичних спеціалістів лікувально-профілактичних закладів області: основною клінічною базою кафедри педіатрії, акушерства та гінекології факультету післядипломної освіти Вінницького національного медичного університету ім. М. І. Пирогова та Хмельницького базового медичного коледжу.


Інна Левінська,
Хмельницький обласний Центр здоров’я.

1 1
1 1
1 1
1 1
1 1