Хмельницькій міській дитячій лікарні – 70

29 листопада у музично-драматичному театрі ім. М. Старицького відбулися урочистості з нагоди 70-річчя Хмельницької міської дитячої лікарні. З поважним ювілеєм працівників цього медичного закладу вітали високопосадовці та вдячні батьки звичайних пацієнтів.

Заступник голови Хмельницької облдержадміністрації Світлана Павлишина у вітальному слові наголосила, що лікарі ХМДЛ не лише лікують маленьких пацієнтів, а й допомагають батькам ставати мудрішими у ставленні до своїх дітей. Посадовиця побажала переймати та шанувати досвід ветеранів, а також стати найпрестижнішим серед медичних закладів області і щоб тут завжди відроджувалася надія та посмішка. Світлана Андріївна вручила грамоти та подарунки Хмельницької облдержадміністрації та Хмельницької обласної ради.

Директор Департаменту охорони здоров’я Хмельницької ОДА Яків Цуглевич зазначив, що розвиток міської дитячої лікарні протягом усіх 70-ти років не зупиняється ні на мить. За попередні роки у лікарні відбулося багато змін на краще, але не змінилося прагнення медичних працівників допомагати маленьким пацієнтам. Тут неодноразово доводили: готові боротися за життя та здоров’я своїх маленьких пацієнтів. Вкотре у цьому пересвідчилися у 2017-му, коли вдалося врятувати дітей, які захворіли на правець.

Яків Миколайович наголосив, що хоча Хмельницька міська дитяча лікарня – це багатопрофільний заклад вторинної допомоги Хмельницького, проте лікують тут мешканців зі всієї області. 8 із 10 відділень лікарні працюють як відділення обласного значення. Протягом останніх років значно збільшилась кількість пролікованих тут дітей, які народилися з малою та екстремально малою масою тіла.

Директор підкреслив, що Департамент охорони здоров’я пишається таким відповідальним закладом, в якому працюють професіонали своєї справи. Це не лише лікарі, але й середній та молодший медичний персонал, котрі допомагають дітям одужати, зігріваючи їх материнською любов’ю.

Крім того, в міській дитячій лікарні успішно виконують оперативні втручання у новонароджених дітей з приводу атрезії стравоходу, діафрагмальної кили, вроджених вад розвитку ШКТ. У закладі проводять парентеральне живлення новонароджених, в т.ч. передчасно народжених з низькою та наднизькою масою, також новонароджених, оперованих з приводу вроджених вад розвитку, проблеми респіраторної підтримки.

До того ж, заклад повсякчас підтримує стратегію Всесвітньої організації охорони здоров’я та Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) з підтримки грудного вигодовування та впровадження новітніх технологій в практиці догляду і лікування новонароджених дітей. Хмельницька міська дитяча лікарня однією з перших серед дитячих лікарень України отримала звання «Лікарня, доброзичлива до дитини». За вагомий внесок у розвиток іміджу охорони здоров’я України цей заклад удостоєний звання «Флагман вітчизняної медицини».

У центрі реабілітації «Турбота», що діє в поліклінічному відділенні, щороку проходять лікування понад 500 дітей віком від 0 до 18 років. Тут використовують комп’ютерні технології для дистанційної роботи з сім’ями, які опікуються дітьми-інвалідами. З підлітками міська дитяча лікарня працює на засадах «дружніх до молоді».

Яків Миколайович додав, що цей згуртований колектив на чолі з головним лікарем Наталею Зимак-Закутньою готовий до будь-яких реформ. Посадовець подякував за сумлінну працю, терпіння, відданість професії і щоденну турботу про дітей.

Також директор Департаменту вручив для потреб ХМДЛ 2 електрокардіографи 6-канальних, відзначив почесними грамотами ДОЗ колективи відділень та окремих працівників лікарні.

Хмельницький міський голова Олександр Симчишин подякував ювілярам за професіоналізм, людяність та щасливі посмішки здорових дітей. Від імені влади міста очільник вручив комплект безконтактних термометрів.

Народний депутат Сергій Лабазюк презентував закладу пульсоксиметр для реанімації новонароджених дітей.

Помічник іншого нардепа Сергія Мельника передав для швидшого одужання маленьких пацієнтів лікарні плазмовий телевізор.

Начальник управління охорони здоров’я Хмельницької міської ради Борис Ткач повідомив, що заклад постійно оновлюється не лише в плані ремонтів та обладнання, а й персоналу, який переймає неоціненний досвід у ветеранів та з ентузіазмом включається в роботу. Він розповів, що рішенням виконкому Хмельницької міської ради в обласному центрі розпочинається процес автономізації вторинної ланки. Тому оргтехніка, яку лікарні подарували з нагоди 70-річного ювілею, буде доречною.

Протягом святкового вечора зі сцени на адресу ювілярів лунало багато щирих подяк та вітань. Хмельницька міська дитяча лікарня, в свою чергу, привітала своїх ветеранів та благодійників, які повсякчас допомагають закладу. Настрою усім присутнім додав святковий концерт.


Інна Левінська,
Хмельницький обласний Центр здоров’я.

1 1
1 1
1 1
1 1
1 1
1 1
1