Візит Президента та участь Хмельниччини у програмі «Доступна медицина»

30 листопада відбулося засідання Ради регіонального розвитку Хмельниччини. Участь у цьому масштабному заході взяли керівники різних рівнів виконавчої влади та місцевого самоврядування області, представники районів та об’єднаних територіальних громад. Уже неодноразово такі зустрічі відбувалися на рівні держави, але сьогодні вперше в цьому форматі відбулося засідання на Хмельниччині. Дуже знаково, що до участі в ньому долучився Президент України Петро Порошенко у ході свого робочого візиту до області.

У холі музично-драматичного театру ім. М. Старицького представники різних структур організували презентації. Так, Департамент охорони здоров’я Хмельницької ОДА представив Карту спроможної мережі первинної медичної допомоги нашої області. Крім того, на виставці представили частину медичного обладнання, яким будуть оснащені новозбудовані амбулаторії.

Довідково.

Завдяки ініціативі Президента на виконання Президентської програми «Медична реформа для сільської місцевості», ми маємо забезпечити розвиток первинної медичної допомоги там, де найскладніше для нас – у сільській місцевості. Відповідно до вимог цієї програми, обласна державна адміністрація та Департамент охорони здоров’я, зокрема, спільно з органами місцевої влади розробили план спроможної мережі первинної медичної допомоги. В рамках програми передбачено будівництво в сільській місцевості 27 амбулаторій з житлом для лікаря, з них буде побудовано 10 нових амбулаторій та 17 нових приміщень для діючих амбулаторій. Хочу зазначити, що із 27 новозбудованих амбулаторій - 7 групової практики та 20 – моно практики з житлом для лікаря.

За рахунок вільних залишків субвенції на будівництво та за підтримки депутатів Хмельницької обласної ради заплановано придбати 55 автомобілів для амбулаторій області. На сьогодні 27 автомобілів уже проходять реєстрацію і постановку на облік та будуть забезпечувати мобільність наших лікарів і якнайшвидше надання медичних послуг людям в тих селах, де відбувається будівництво амбулаторій.

Будівництво нових сучасних амбулаторій, оснащених за табелем медичним обладнанням, телемедичними пристроями та автотранспортом, створить належні умови медичного обслуговування сільського населення та сприятиме кадровому забезпечення цих амбулаторій через покращення умов роботи та проживання лікаря.

Також в області приділяють велику увагу розвитку телекомунікаційної інфраструктури, в тому числі забезпечено широкосмуговим доступом до Інтернету 208 з 243 функціонуючих лікарських амбулаторій.


Інна Левінська,
Хмельницький обласний Центр здоров’я.

1 1
1 1
1 1
1 1