Відбулася науково-практична конференція з «Актуальних питань ревматології та пульмонології»

13 грудня у конференц-залі Державного патологоанатомічного центру провели науково-практичну конференцію, на якій обговорили локальні та системні ураження при ревматичних хворобах, а також стратегію персоніфікованого лікування.

Так, завідуюча ревматологічним відділенням Хмельницької обласної лікарні Наталія Урсол окреслила проблемні питання діагностики та лікування ревматичних хвороб за матеріалами науково-практичної конференції Асоціації ревматологів України, що відбулася у Києві наприкінці листопада. Її колега з ХОЛ Марина Тарасюк свою доповідь присвятила інтегрованому підходу до діагностики і лікування псоріатичного артриту. Лікар-ревматолог з ХОЛ Валентина Закревська продемонструвала клінічний випадок того, як системна склеродермія може ховатися за маскою онкологічного захворювання.

Про терапію гострого болю в спині розповіла доцент кафедри внутрішньої медицини Вінницького національного медичного університету ім. М. І. Пирогова Алла Гуменюк.

Як правильно лікувати больові маски остеоартрозу повідомила професор Наталія Григор’єва з ДУ «Інститут геронтології ім. Д. Ф. Чеботарьова НАМН України», м. Київ.

Завідувач відділення пульмонології Хмельницької обласної лікарні Анатолій Алешко проаналізував актуальні питання в пульмонології та новини за підсумками профільної науково-практичної конференції, що відбулася у Києві 18-19 жовтня цього року.

Про «Антибіотики: подолання резистентності» поінформував співзасновник Вищої медичної школи при національному університеті «Києво-Могилянська академія», лікар-інфекціоніст вищої категорії, к. м. н. Юрій Жигарєв.

На завершення конференції головний терапевт Департаменту охорони здоров’я Аліна Костенко обговорила з колегами підготовку до річного звіту та інші питання організаційного характеру.


Інна Левінська,
Хмельницький обласний Центр здоров’я.

1 1
1