У Дунаївцях капітально відремонтували кардіологічне відділення та відкрили відділення гемодіалізу

11 лютого у Дунаєвецькій центральній районній лікарні відбулося одразу 2 урочисті події – відкрили відділення гемодіалізу – філію обласного центру екстракорпоральної детоксикації Хмельницької обласної лікарні та капітально відремонтували кардіологічне відділення. Святкову стрічку перерізали голова Хмельницької облдержадміністрації Вадим Лозовий, директор Департаменту охорони здоров’я Хмельницької ОДА Яків Цуглевич, депутати Хмельницької обласної ради, керівники Дунаєвецького району, голови громад, місцеві фермери та підприємці.

Довідка.

Щоб покращити умови перебування хворих, які лікуються в кардіологічному відділенні Дунаєвецької ЦРЛ, у 2018 році було ухвалене рішення про виконання капремонту цього відділення, відповідно до розробленої проектно-кошторисної документації та за рахунок коштів Державного Фонду регіонального розвитку (ДФРР). Загальна кошторисна вартість проекту склала більше 2 млн. грн., близько 1,5 млн. з них – витратили на будівельні роботи. На виконання ремонту з районного бюджету виділили близько 270 тис. грн. та понад 1,7 млн. грн. – з коштів ДФРР.

За рахунок коштів благодійників придбали інвентар – холодильник, 4 кондиціонери та палатні тумбочки на загальну суму 52 тис. грн. Під час капремонту замінили систему водопостачання, каналізації та опалення. Всі палати оснастили окремими туалетами, умивальниками, забезпечили постачання киснем. Крім того, встановили нові дверні блоки, облицювали стіни, стелю та підлогу, виконали сантехнічні та вентиляційні роботи, замінили внутрішні електричні мережі, здійснили зовнішнє та внутрішні оздоблення, перепланування палат, встановлення кондиціонерів та пожежної сигналізації.

Розраховане відділення на 25 ліжок, облаштовано 10 функціональних ліжок. У структурі відділення діє палата інтенсивної терапії. Відділення оснащене апаратом для цілодобового спостереження, електрокардіографом, апаратом добового моніторування електрокардіограми та артеріального тиску. До кожного ліжка підведена подача кисню та система зв’язку з черговим постом медсестри за допомогою «тривожної кнопки».

Цього ж дня на базі Дунаєвецької ЦРЛ відкрили відділення гемодіалізу – філії обласного центру екстракорпоральної детоксикації Хмельницької обласної лікарні. Загалом, у Хмельницькій області лікування нирково-замісною терапією у вигляді програмного гемодіалізу отримують 282 пацієнти. У структурі обласного центру екстракорпоральної детоксикації і гемодіалізу Хмельницької обласної лікарні дотепер функціонували 4 філії: на базі Кам’янець-Подільської міської лікарні, Шепетівської, Старокостянтинівської та Славутської ЦРЛ. Відтепер у 5-ій діалізній філії – на базі Дунаєвецької ЦРЛ лікування методом гемодіалізу будуть отримувати 18 жителів м. Дунаївці, Дунаєвецького та Новоушицького районів. Працюватиме філія у 2 діалізні зміни.

Розраховане це відділення на 6 ліжок. 5 апаратів штучної нирки надали в оренду ТОВ «Гамбрамед», 2 з них – новітні моделі та 3 – передані з Кам’янець-Подільської філії. Представники згаданої фірми виконали також монтаж, встановлення, налаштування, запуск, діагностику, технічні випробування обладнання та навчання персоналу.

Для відкриття діалізної філії у Дунаєвецькій ЦРЛ переобладнали та відремонтували приміщення, на що використали близько 400 тис. грн. Ще майже 4 млн. грн. витратили на придбання медичного і м’якого інвентарю.

До фінансування ремонтних робіт долучилися і місцеві ОТГ. Загалом, профінансували близько 1 млн. 350 тис. грн.: Дунаєвецька ОТГ – 900 тис. грн., станція Дунаєвецької ОТГ – понад 180 тис. грн., Смотрицька ОТГ – більше 110 тис. грн., Новоушицька ОТГ – 150 тис. грн. Крім того, благодійну допомогу на 53 тис. грн. надали і підприємці Дунаєвецького та Новоушицького районів. 165 тис. грн. на укомплектування відділення виділило ТОВ «Діалайф».

До структури Дунаєвецької філії входять 2 діалізних зали, водоочисна, кімнати інженерно-технічного персоналу, для переодягання хворих, відпочинку для водіїв, для чистої і брудної білизни, кабінети завідувача, лікарів, старшої медичної сестри, 2 санвузли, склад, електрощитові, кладова.

У Дунаєвецькій діалізній філії планують проводити на рік близько 3000 процедур гемодіалізу та гемодіафільтрації, загальною вартістю 4,5 млн. грн.

Таким чином, організація діалізної філії у Дунаєвецькій ЦРЛ значно зменшить витрати місцевого бюджету на транспортування діалізних хворих та розвантажить Кам’янець-Подільську філію, де раніше такі хворі отримували лікування замісною нирковою терапією.


1 1
1 1
1 1
1 1
1

Інна Левінська,
Хмельницький обласний Центр здоров’я.