У Хмельницькому провели розширене засідання формулярного комітету при Департаменті охорони здоров’я Хмельницької ОДА

13 лютого у конференц-залі обласного апеляційного суду, що на Майдані Незалежності у Хмельницькому, відбулося розширене засідання обласного формулярного комітету при Департаменті охорони здоров’я Хмельницької ОДА під головуванням заступника директора ДОЗ Тетяни Косовської. Участь у нараді взяв голова Хмельницької обласної державної адміністрації Вадим Лозовий, члени обласного формулярного комітету ДОЗ ОДА, голови фармакотерапевтичних комісій ЛПЗ області, особи, котрі в ЛПЗ відповідають за надання карт-повідомлень про побічні реакції лікарських засобів в автоматизованій інформаційній системі фармаконагляду, заступники головних лікарів з лікувальної роботи, представники центрів первинної медико-санітарної допомоги Хмельницької області.

У ході засідання заступник голови обласного формулярного комітету ДОЗ ОДА, співробітник регіонального відділення ДП «Державний експертний центр МОЗ України» Антон Оголь проаналізував подання карт-повідомлень про побічні реакції лікарських засобів від ЛПЗ області за 2018 рік, у т.ч. в автоматизованій інформаційній системі з фармаконагляду. Зокрема, фахівець повідомив, що в краї існує кілька закладів, чиї лікарі недостатньо здійснюють фармакологічний нагляд. Так, протягом минулого року не подали повідомлень про побічні реакції лікарських препаратів обласний наркологічний диспансер, обласна стоматологічна поліклініка, Хмельницький міський перинатальних центр, Дунаєвецький, Ізяславський, Летичівський та Меджибізький центри ПМСД, деякі інші заклади. Також не достатньо здійснюють фармакологічний нагляд Голозубинецька облтублікарня, обласна психіатрична лікарня № 2, Кам`янець-Подільська і Теофіпольська ЦРЛ, Кам`янець-Подільський та Хмельницький районний центри ПМСД і Чемеровецький ЦПМСД.

У той же час, лідерами за кількістю подання відповідних карт про побічні реакції лікарських засобів за минулий рік є Хмельницький обласний протитуберкульозний диспансер, Хмельницька обласна лікарня, Шепетівська ЦРЛ, Хмельницька облпсихлікарня № 1 та Городоцький центр ПМСД.

Чи справно ЛПЗ подають інформацію про несприятливі події після імунізації проаналізував головний епідеміолог Департаменту охорони здоров’я Олександр Мирний.

Секретар обласного формулярного комітету, провідний спеціаліст відділу моніторингу та розвитку охорони здоров’я ДОЗ Наталія Живуліна провела тематичний тренінг щодо особливостей надання карт-повідомлень про побічні дії ЛЗ.

Головний позаштатний спеціаліст з надання стаціонарної допомоги Тетяна Полончук провела робочу нараду із заступниками головних лікарів з лікувальної роботи.


1 1
1 1

Інна Левінська,
Хмельницький обласний Центр здоров’я.