Відбулася підсумкова нарада лікарів-офтальмологів області

22 лютого у конференц-залі Державного патолого-анатомічного центру відбулося засідання обласного товариства офтальмологів Хмельницької області. До участі запросили лікарів–офтальмологів лікувально-профілактичних закладів. Під час наради головний позаштатний офтальмолог ДОЗ ОДА, завідуюча відділення офтальмології Хмельницької обласной лікарні Ірина Дарманська розповіла про організацію та удосконалення офтальмологічної допомоги населенню Хмельницької області за 2018 рік. Фахівець повідомила, що за даними Міністерства охорони здоров’я, погіршення зору стоїть на 6 місці за поширеністю серед усіх захворювань в Україні. Щорічно українців із проблемами зору стає більше, ніж на 4 %. Серед причин – зростає кількість хворих на серцево-судинні недуги, хвороби ендокринної системи. У багатьох випадках це тягне за собою погіршення зору. Більшість хворих, які звертаються у профільне відділення обласної лікарні, перебувають у досить запущеному стані і часто потребують хірургічного лікування. На першому місці у структурі офтальмологічних хвороб – міопія, на другому – катаракта, на 3-му – глаукома. Ірина Миколаївна обговорила з колегами питання організаційного характеру, показники кожного з районів і рекомендувала працювати над їх покращенням.

Про удосконалення допомоги в області хворим на глаукому за 2018 рік відзвітувала лікар глаукомного кабінету Хмельницької обласної поліклініки Ірина Жуковська.

Про результати роботи Хмельницької травматолого-офтальмологічної МСЕК за 2018 рік повідомила лікар цієї комісії Наталія Кібіцька.

Досвідом впровадження новітніх технологій в офтальмологічному відділенні Хмельницької обласної лікарні в 2018 році з присутніми поділилися лікарі офтальмологічного відділення ХОЛ. Їх доповіді стосувалися діагностики та лазерного лікування захворювань сітківки при цукровому діабеті, глаукомі, судинних захворюваннях та вторинних катарактах.


1 1

Інна Левінська,
Хмельницький обласний Центр здоров’я.