На базі Хмельницької міської інфекційної лікарні провели заняття інфекціоністів міста та області

14 березня в актовій залі Хмельницької міської інфекційної лікарні провели заняття інфекціоністів міста Хмельницького та області. Спершу головний інфекціоніст Департаменту охорони здоров’я Хмельницької ОДА, головний лікар ХМІЛ Оксана Піддубна підсумувала результати роботи інфекційної служби краю за 2018 рік. Вона повідомила, що інфекційні хвороби не лише не здають своїх позицій, а, навпаки, активно поширюються. За останні роки в Україні загалом і нашій області зокрема спостерігається підвищення захворюваності на більшість інфекційних хвороб та спалахів цих хвороб. На жаль, щороку зростає і летальність від інфекційної патології.

Надзвичайної актуальності набули «керовані інфекції», над якими свого часу був втрачений належний контроль. На несприятливу епідеміологічну ситуацію щодо керованих засобами імунопрофілактики інфекцій впливає, в першу чергу, низький рівень колективного імунітету населення, пов’язаний із відсутністю щеплень у великої частини населення. Це пов’язано як із перебоями у постачанні вакцин впродовж багатьох років, так і активною антивакцинальною кампанією, що нанесла багато шкоди, залишаючи практично беззахисним наше населення.

Оксана Вікторівна нагадала, що саме вакцинація визнана найбільшим медичним здобутком світу у боротьбі із інфекційними хворобами та доведено, що щеплення населення в обсязі не менше 95% сприяє колективному захисту популяції.

За офіційною статистикою, в попередні роки Україна за рівнем вакцинації дітей (менше 50%) та дорослих (менше 25%) була на рівні африканських країн, що розвиваються. А погіршення епідситуації щодо кишкових інфекцій зумовлено відсутністю належного контролю за роботою закладів харчування, торгівлі та якості продуктів.

Завідуюча відділенням для лікування дорослих хворих з інфекційними ураженнями нервової системи та РВІ ХМІЛ Валентина Кузьміна та лікар-інфекціоніст цього відділення Олена Маркевич проаналізували спалах кору та ситуацію із захворюваністю на цю недугу у ХМІЛ. Також здійснили клінічний розбір летальних випадків.

Завідувач відділення анестезіології та інтенсивної терапії закладу Валентин Бавровський поінформував колег про важкі випадки грипу, з яким стикалися у Хмельницькій міській інфекційній лікарні.

Завідуюча кишковим відділенням для дітей Хмельницької міської інфекційної лікарні Лариса Яруш проаналізувала стан захворюваності на вітряну віспу та здійснила клінічний розбір важких випадків.

На завершення зустрічі присутні обговорили низку питань організаційного характеру.


1 1
1

Інна Левінська,
Хмельницький обласний Центр здоров’я.