Про стан бактеріологічної діагностики в закладах охорони здоров’я області.

Робота бактеріологічної служби закладів охорони здоров’я області перебуває на постійному контролі по причині високої інформативності її роботи як у лікувальному, так і у профілактичному аспекті (для профілактики внутрішньолікарняного інфікування). Це питання було розглянуто окремо на плановій колегії Департаменту у грудні 2017 року.

Найпотужнішим структурним підрозділом бактеріологічної служби в області є бактеріологічний відділ клініко-діагностичної лабораторії Хмельницької обласної лікарні.

Зокрема, цей відділ з 2017 року бере участь у проведенні міжнародного контролю якості досліджень з визначення чутливості до антибіотиків та отримує контрольні зразки від програми зовнішньої оцінки якості Великої Британії UK NEQAS, що проводиться за підтримки Європейського Регіонального Бюро ВООЗ.

Крім Хмельницької обласної лікарні, до національної мережі дозорного епідеміологічного нагляду за антимікробною резистентністю в рамках мережі епіднагляду за резистентністю до протимікробних препаратів в Центральній Азії та Східній Європі CAESAR запрошені також бактеріологічні лабораторії Національної дитячої спеціалізованої лікарні «ОХМАДИТ» (м. Київ), Олександрівська міська лікарня (м. Київ) та Дніпропетровська обласна клінічна лікарня.

Крім того, у 2018 році у роботу бактеріологічного відділу клініко-діагностичної лабораторії Хмельницької обласної лікарні було впроваджено методику EUCAST, яка визначає уніфіковані підходи до визначення та оцінки чутливості клінічно значущих мікроорганізмів до антибактеріальних лікарських засобів за рекомендаціями Європейського комітету визначення чутливості до антимікробних препаратів, що має особливе клінічне та/або епідеміологічне значення і призначена для щоденного використання в лабораторіях закладів охорони здоров’я.


Косовська Тетяна Петрівна,
заступник директора Департаменту охорони здоров’я
Хмельницької обласної державної адміністрації