Лабораторна служба області підсумувала результати роботи зам 2018 рік

21 березня у конференц-залі Державного патологоанатомічного центру відбувся семінар-нарада лікарів-лаборантів лікувально-профілактичних закладів краю. Головний позаштатний лаборант Департаменту охорони здоров’я, завідуюча клініко-діагностичною лабораторією Хмельницької обласної лікарні Людмила Шевчишина. Фахівець проаналізувала роботу лабораторної служби області за 2018 рік та окреслила перспективи розвитку на 2019-й. Вона повідомила, що цього року зростає увага до лабораторної служби відповідно до програми «Безкоштовна діагностика».

У складі ЛПЗ області функціонують 63 клініко-діагностичні лабораторії, 6 бактеріологічних та 6 спеціалізованих. Найкраще забезпечені обладнанням лабораторії Старокостянтинівської, Шепетівської, Кам’янець-Подільської, Славутської, Дунаєвецької, Волочиської ЦРЛ; Хмельницьких міських – перинатального центру, лікарні, дитячої лікарні, поліклінік № 4 та № 1; обласної лікарні, обласної дитячої лікарні, обласних онкологічного, кардіологічного, протитуберкульозного диспансерів та центру СНІДу. Крім того, у минулому році покращилась матеріально-технічна база лабораторій Теофіпольської і Славутської ЦРЛ, а також облонкодиспансеру.

Людмила Шевчишина нагадала які сучасні методики використовують в ЛПЗ нашої області. Це, зокрема, безкоштовний біохімічний скринінг у вагітних та тромбоеластографія в обласному перинатальному центрі обласної лікарні; визначення прокальцитоніну в лабораторії обласної лікарні для ранньої діагностики септичних станів; впровадження програми EUCAST в бактеріологічних лабораторіях та відділах для визначення антибіотикорезистентності і, відповідно, покращення ефективності лікування.

Також під час наради здійснили аналіз діяльності лабораторій вторинного рівня щодо діагностики туберкульозу, заслухали звіт про роботу централізованих цитологічної та серологічної лабораторій. Крім того, проаналізували роботу лабораторної служби міст Кам`янця-Подільського, Хмельницького та Нетішина.


1 1
1

Інна Левінська,
Хмельницький обласний Центр здоров’я.