Відбулися урочистості до Дня медичного працівника

13 червня в органній залі Хмельницької обласної філармонії відбулися урочистості, присвячені Дню медичного працівника, який відзначається щороку у третю неділю червня. Цього річ це свято припадає на 16 червня. Участь в урочистому зібранні взяли керівники Хмельницької обласної державної адміністрації, обласної та міської ради, представники Департаменту охорони здоров’я, лікувально-профілактичних закладів області, медичних коледжів і училищ, обласної профспілкової організації працівників охорони здоров’я краю та ін. Цього дня лунало багато теплих щирих слів на адресу медичних працівників за їхню невтомну працю на благо здоров’я співгромадян.

Так, голова Хмельницької ОДА Вадим Лозовий наголосив на тому, що праця медиків дуже нелегка, але надзвичайно відповідальна. Тим більше, у часи війни на сході нашої держави та реформування галузі охорони здоров’я. Проте, медики гідно долають усі перешкоди на шляху розбудови міцної та незалежної країни, а також наданні якісної медичної допомоги нашим співгромадянам.

Він додав, що у Хмельницькій області завершено реорганізацію усіх центрів ПМСД у комунальні некомерційні підприємства. Лікарі уклали майже 1 млн. декларацій з пацієнтами. Таким чином, в області лікарі «первинки» мають середню зарплату близько 14 тис. грн. Завершується зведення 27 нових амбулаторій з житлом для лікаря і перші 3 уже незабаром відкриють свої двері для пацієнтів. Також придбано 40 автомобілів. Близько 90 % із 243 діючих амбулаторій забезпечені широкосмуговим інтернетом. Для лікарень придбано медичного обладнання більш як на 30 млн. грн. Успішно реалізується урядова програма «Доступні ліки», з 1 квітня запрацювали електронні рецепти, а з вересня минулого року втілюється державна соціальна програма «Пакунок малюка».

Очільник ОДА нагадав і про успішний початок будівництва довгоочікуваного нового багатопрофільного корпусу обласної дитячої лікарні, на що було виділено 30 млн. грн. Уже зведено 7 поверхів. Також на базі нинішніх приміщень ХОДЛ створили реанімаційно-консультативний центр, у складі якого працює 2 виїзні бригади. Продовжується реконструкція приміщень для створення нового потужного обласного центру кардіології та кардіохірургії. Триває капітальний ремонт Хмельницького обласного онкологічного диспансеру. Успішно працюють після ремонту багато відділень у центральних районних лікарнях. Також урочисто відкрили нове приміщення поліклініки в Ізяславі, лікувальний корпус-довгобуд Городоцької ЦРЛ. Відкрито відділення для хворих на хронічну ниркову недостатність у Дунаївцях (обслуговує пацієнтів з 5 громад) та відділення гемодіалізу при Хмельницькій міській лікарні (надає допомогу мешканцям обласного центру).

Голова Хмельницької обласної ради Михайло Загородний у своєму виступі підкреслив, що вітчизняна медицина давно потребувала докорінних змін і, хоча жити у такі часи непросто, проте реформувати галузь охорони здоров’я все ж необхідно. Одним з найважливіших нововведень посадовець вважає фінансування закладів напряму – через укладання договорів між ЛПЗ та Національною службою здоров’я України. Таким чином, кошти виділяють на кожного пацієнта, котрий уклав угоду з лікарем, і це спонукає лікарів самовдосконалюватись, підвищувати свій професійний рівень та конкурувати.

Михайло Загородний наголосив, що Хмельницька обласна рада зацікавлена у модернізації та технічному оновленні закладів охорони здоров’я краю. Зокрема, у 2019 році на капремонти, реконструкції та будівництво медичних закладів передбачено понад 150 млн. грн. Так, на зведення нового корпусу ХОДЛ – 44 млн. грн., благоустрій території та капремонт нейрохірургічного відділення ХОЛ – 3,6 млн. грн., реконструкцію ХОКД – 2,32 млн. грн. Крім того, на оновлення медобладнання у ЛПЗ області на 2019 рік закладено майже 10 млн. грн. Також, на виконання обласної програми централізованого забезпечення медичних закладів дороговартісним медичним обладнанням, медикаментами та виробами медичного призначення на 2016-2020 роки в обласному бюджеті передбачено майже 34 млн. грн.

З вітальним словом до колег з нагоди Дня медичного працівника звернувся і директор Департаменту охорони здоров’я Хмельницької ОДА Яків Цуглевич. Він підкреслив, що медицина області має чим пишатися, адже навіть у часи війни та політичних негараздів зроблено дуже багато. Зокрема, згадав про початок будівництва нового корпусу ХОДЛ, реконструкцію ХОКД, ремонти у відділеннях ХООД, успішний початок реформування первинної ланки. Проте, важливо, щоб таким чином люди відчули покращення якості надання медичної допомоги.

Нині в області відбувається трансформація вторинної та третинної допомоги. Це процес складний і наступний рік буде теж непростим. Проте, Яків Миколайович покладає великі надії на керівників закладів, які не лише готові до змін, але й вміють зберегти надбання попередніх років, шанують свої колективи та розвивають медицину області. Директор Департаменту подякував колективам усіх медзакладів області, фахівцям усіх служб, котрі стоять на варті здоров’я співгромадян, медикам, котрі працювали на фронті.

Кращим медичним працівникам області вручили почесні грамоти та подяки обласної державної адміністрації, обласної ради, Департаменту охорони здоров’я, обласного комітету профспілки працівників закладів охорони здоров’я.

Гарного настрою учасникам урочистостей додали концертні номери у виконанні митців та колективів культурно-мистецьких закладів області.


Інна Левінська,
Хмельницький обласний Центр громадського здоров’я.

1 1
1 1
1 1
1 1
1 1
1 1
1 1
1 1
1 1
1 1
1 1
1 1
1 1
1 1
1 1
1 1
1 1