У Департаменті охорони здоров’я провели оперативну нараду щодо захворюваності населення області на кишкові інфекції

У Департаменті охорони здоров’я відбулася оперативна нарада, на котрій обговорили захворюваність населення Хмельницької області на кишкові інфекції та готовність ЛПЗ до можливих епідускладнень.

Так, за січень-квітень поточного року майже на 8 % зменшилась кількість хворих на гострі кишкові захворювання у порівнянні з аналогічним періодом 2018 року. Водночас, зросла захворюваність на гастроентероколіти (ГЕК) невстановленої етіології. За згаданий період у Хмельницькій області було зареєстровано 14 випадків бактеріальної дизентерії.

Крім того, в краї зменшилась захворюваність на гострі гастроентероколіти встановленої етіології, проте на окремих територіях ситуація протилежна. 80 % серед усіх ГЕК складають ГЕКи із встановленими збудниками, з них на ротавірусні гастроентерити припадає майже 46 %.

Зареєстровано 3 випадки ботулізму: 2 в сімейному вогнищі у Хмельницькому районі та 1 – у Кам`янець-Подільському районі. Хворі з перебігом хвороби середньої важкості (в епіданамнезі – домашні консерви зі свинини та риби) пролікували з одужанням. Всім вводили протиботулінічну сироватку.

Захворюваність на вірусний гепатит А загалом зменшилась, проте зросла на окремих територіях. Зареєстровано 3 випадки лептоспірозу та 2 спалахи кишкових інфекцій.

В ЛПЗ області працює 66 лікарів-інфекціоністів, з них 21 – дитячий. Функціонує 609 інфекційних ліжок, з них 339 для дорослих та 270 для дітей, у т. ч. 281 боксованих (46%), з них 135 – дорослих.

Провідним закладом для лікування хворих на ГКЗ та ОНІ (холеру) є Хмельницька міська інфекційна лікарня на 150 ліжок (половина – дитячих), яка виконує функції обласної. На базі закладу у квітні проведено теоретичне та практичне заняття з тематики «Холера» з прийняттям заліків у медперсоналу.

Проте, має місце недостатнє фінансування інфекційних відділень, внаслідок чого бракує м’якого інвентарю, медичного посуду, лабораторних діагностикумів, медикаментів (в першу чергу, ефективних противірусних препаратів, сучасних антибактеріальних препаратів). Потребує подальшого удосконалення матеріально-технічна база інфекційних відділень, забезпечення їх необхідною медичною апаратурою.

З метою посилення готовності ЛПЗ області до надання медичної допомоги хворим інфекційного профілю при підвищенні захворюваності на кишкові інфекції, учасники наради ухвалили відповідні рішення.


Інна Левінська,
Хмельницький обласний Центр громадського здоров’я.