У Хмельницькому провели майстер-клас з профілактики інсультів

10 жовтня у конференц-залі Державного патологоанатомічного центру організували майстер-клас з первинної та вторинної профілактики інсультів, тактики терапевта та сімейного лікаря під час інсульту, а також ведення післяінсультного та післяінфарктного пацієнта. Участь у конференції взяли лікарі загальної практики сімейної медицини, терапевти, кардіологи, лікарі-курсанти, лікарі невідкладної допомоги та інші. Було чимало зацікавлених, котрі відвідали майстер-клас.

Тематика лекцій охоплювала широке коло питань. Зокрема, ведення коморбідного післяінфарктного та післяінсультного пацієнта; визначення та варіанти інсульту, первинна та вторинна профілактика інсультів (статинотерапія, антигіпертензивна терапія, антикоагулянтна, антиагрегантна терапія); тактика терапевта та сімейного лікаря під час інсульту (розпізнавання симптомів, диференційна діагностика ішемічного та геморагічного інсульту, ТІА); тактика дій лікаря від звернення до приїзду бригади невідкладної допомоги; ведення пацієнта при відмові від спеціалізованого стаціонару; ведення післяінсультного пацієнта з точки зору відновлення функцій мозку (церебропротекторна, анксіолітична, антидепресантна, ноотропна, когнітивна терапія).

Лекції читали завідуюча кафедрою терапії з курсом сімейної медицини ФПДО ВНМУ ім. М. І. Пирогова, д. мед. н., професор Наталія Осовська, асистент кафедри терапії з курсом сімейної медицини ФПДО ВНМУ ім. М. І. Пирогова, к. мед. н. Наталія Щепіна, доцент кафедри терапії з курсом сімейної медицини ФПДО ВНМУ ім. М.І. Пирогова, к. мед. н. Олена Юзвишина.

Зареєстровані учасники майстер-класу після його завершення отримали відповідні сертифікати.


Інна Левінська,
Хмельницький обласний Центр громадського здоров’я.

1 1