На Городоччині відкрили другу новозбудовану амбулаторію

Сьогодні у с. Купин Городоцького району відбулося урочисте відкриття новозбудованої амбулаторії загальної практики сімейної медицини. Це вже 11 амбулаторія із 27, що будується у рамках реалізації державної програми «Доступна медицина».

Нагадаємо, що це вже друга новозбудована амбулаторія за цією програмою, яку відкрили в районі. Першу у с. Пільний Олексинець відкрили два місяці тому.

На урочисту церемонію відкриття закладу завітали перший заступник голови обласної державної адміністрації Володимир Кальніченко, керівництво району та об’єднаної територіальної громади, місцеві жителі.


1

Вітаючи учасників урочистого зібрання, Володимир Кальніченко зазначив, що наразі важливим питанням є забезпечення доступності до кваліфікованої медичної допомоги мешканців сільських населених пунктів.  Адже усі громадяни  мають бути в рівних умовах і отримувати якісну своєчасну медичну допомогу.

“Новозбудована амбулаторія дозволять створити належні умови медичного обслуговування. Цьому сприяє і реформа децентралізації, і медична реформа, і державні та місцеві програми різних напрямків, і співпраця всіх гілок влади. Їх відкриття – яскравий приклад того, як спільно потрібно робити гарні справи на благо людей”, – додав Володимир Ілліч.

Амбулаторія буде обслуговувати 2100 жителів трьох старостинських округів: Купинського, Старопісочнянського та Карабчіївського.

Нова амбулаторія забезпечена усім необхідним відповідно до табелю оснащення, затвердженого МОЗ. Тут є електрокардіограф, гематологічний аналізатор, експрес-тести на тропонін, вірусні гепатити В і С, ВІЛ-СНІД та вагітність, отоофтальмоскопи, пульсоксиметри, піксометри, глюкометри, ноутбуки та МФП.

Передбачено також житло для сімейного лікаря та новий повнопривідний автомобіль «Renault».

Загальна кошторисна вартість будівництва та оснащення амбулаторії становить 8 млн. 315 тисяч гривень, основна частина яких виділена з державного бюджету, решта 10% – з бюджету Городоцької ОТГ.

Головним розпорядником коштів виступило управління регіонального розвитку та будівництва Хмельницької ОДА, замовником та одержувачем коштів – “Хмельницька обласна служба єдиного замовника”, підрядником – ПП «Городок-Унібуд».


1

1

1

1

1

1

За інформацією офіційного сайту Хмельницької обласної державної адміністрації.