Відбулася відеоселекторна нарада з Прем’єр-міністром

30 січня голова облдержадміністрації Дмитро Габінет та його заступники Сергій Ткачук та Оксана Ситницька взяли участь у всеукраїнській відеоселекторній нараді під головуванням Прем’єр-міністра України Олексія Гончарука.


1

Під час наради обговорили декілька важливих питань. Першочергово очільник Уряду проаналізував результати боротьби із незаконними АЗС. За його словами, за місяць ціна на дизельне пальне та бензин знизилася в середньому на 2 гривні.

«Що змінилось у простих цифрах? Наприклад, щоденні витрати українців на пальне зменшились на 16,5 млн грн, або на 511 млн грн на місяць», — сказав Олексій Гончарук.


1

Він додав, що офіційні продажі пального збільшились на 6% за місяць.

«Це означає, що збільшилась і кількість податків, які сплачують в бюджет. В окремих областях, наприклад, в Луганській та Миколаївській, обсяги продажів пального збільшились на 15%. Ще в трьох: Вінницькій, Дніпропетровській та Черкаській — на 14%», — пояснив Глава Уряду.

Прем’єр-міністр додав, що спільно з правоохоронцями та органами контролю відпрацювали майже 4 тис. нелегальних АЗС по всій країні. Частину закрили, інша частина — отримали ліцензії на офіційну роботу.

«Робота в цьому напрямі активно триває. Окремо хочу звернути увагу. Ми знаємо про шляхи потрапляння нелегального палива на ринок. Ми бачимо всі зміни на ринку, тому закрити АЗС на одній вулиці й відкрити на сусідній — не вийде. «Сірим» і «чорним» ринкам не місце в Україні!» — наголосив Олексій Гончарук.


1

Другим у порядку денному наради стало питання легалізації надрокористування. Прем’єр наголосив, що принципова позиція Уряду полягає в тому, що надалі продаж ліцензій на видобуток надр відбуватиметься виключно через е-аукціони ProZorro.Продажі.

Олексій Гончарук доручив головам ОДА спільно з Держгеонадр розмістити електронний «Інвестиційний атлас надрокористувача» на офіційних веб-сайтах — у ньому визначено перелік об’єктів, які можуть зацікавити інвесторів — https://bit.ly/36BdJUp.


1

Також він закликав органи місцевого самоврядування максимально долучитися до наповнення Атласу та забезпечити надання конкретних інвестиційних пропозицій. Високопосадрвець наголосив, що збагачення корупціонерів за рахунок природних копалин — неприпустима історія.

Окремо у ході наради обговорили питання, пов’язані із запуском з програми медичних гарантій. Як наголосив Олексій Гончарук, вона запрацює 1 квітня 2020 року, незважаючи на будь-які фейки. Міністерство охорони здоров’я України та Національна служба здоров’я України працюють над цим.

Він додав, що Уряд прийняв рішення про модернізацію 200 приймальних відділень екстреної допомоги по всій Україні уже в 2020 році. Оскільки ефективність екстреної медицини значно залежить від оснащеності та персоналу приймальних відділень, глава Уряду доручив головам ОДА протягом 10 днів визначити та подати на затвердження до МОЗ перелік лікарень, а у квітні — спільно з МОЗ завершити виконання проектних робіт.


1

За інформацією офіційного сайту Хмельницької обласної державної адміністрації